Eventet me te mira ne Barcelona

Barcelona eshte kryeqyteti I Rajonit autonom I Katalonias dhe qyteti I dyte ne Spanje. Eshte nje perzierje e te vjetres me te rene, e artit dhe arkitektures, e diellit dhe sportit dhe relaksit. Fillimisht eshte nje qender culture – perfshire punet arkitekturore te Antoni Gaudi dhe Lluis Domenech I Montaner, te cilat kane dezinjuar UNESCO World Heritages Sites – dhe nje hotspot per turizmin. E dine mire si duhet te kujdesen per vizitoret sikurse per cdo person tjeter qe mori pjese ne Lojerat Olimpike ne vitin 1992.

Barcelona eshte nderuar per dy periudha te vecanta ne historine e saj te pasur – ndertesat ne Gothic Quarter te cilat datojne nga mesjeta dhe disa nga pushtimi Romak duke u ndjekur nga periudha te tjera ndermjet viteve 1885 dhe 1950 per arkitekturen moderne Katalanase e cila ishte e lidhur me me cfare njihej ne pjeset e tjera te Europes si Art Nouvenau.

Per cfare po kerkojne adhuruesit e sportit? Sigurisht qe Atraksioni Nr. 1 eshte bota e njohur si Barcelona FC me yjet Lionel Messi dhe Luis Suarez, duke luajtur ne stadiumin e famshem te Camp Nou. Por sporti ne Barcelone eshte me shume se sa Messi. Gjithashtu Barcelona mburret me nje tjeter ekip te nivelit te larte sic eshte RCD Espanyol. Barcelona organizon edhe sporte te tjera si Road Running, Barcelona Open Tennis dhe Formula 1 dhe sportet GPT si Formula One Spanish Grand Prix, Catalan motorcycle Grand Prix dhe Spanish GT Championship dhe GP2 Series.

Gjithashtu organizohen shume evente per adhuruesit e Muzikes dhe kercimit. Pergjate rrugeve te Barcelones shihen njerez duke kercyer Sardana e cila eshte edhe kenga kombetare e Katalonjes. Kjo eshte arsyeja qe shume njerez bashkojne duart e tyre duke I ngritur lart, kercejne me hapa te vegjel, precize , ngadale rrotull e rrotull nderkohe qe te tjere I bashkohen rrethit. Gjithashtu mund te merrni pjese ne nje shfaqje Flamengo ne Fshatin Spanjoll te Barcelones Poble Espanyol Tablao de Carmen i cili e ka marre emrin nga kercimtari me I madh I te gjitha koherave I Flamengos Carmen Amaya.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga departamenti yne I shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per eventet ne Barcelone nga Sports Events 365.

Biletat e ngjarjeve ne Barcelona, Spanje
Event
Data
Cmimi
Porosit
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Palau Sant Jordi
21 Korrik 2016,
19:00
nga
144
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Estadi Olimpic Lluis Companys
03 Gusht 2016,
20:30
nga
125
Spanish Super Cup(Football (Soccer)) Barcelona, Spanje - Camp Nou
15 Gusht 2016,
18:00
Jo perfundimtar
nga
61
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Palau Sant Jordi
01 Tetor 2016,
19:00
nga
124
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Palau Sant Jordi
02 Tetor 2016,
19:00
nga
76
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Palau Sant Jordi
08 Tetor 2016,
21:00
nga
54
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Palau Sant Jordi
22 Nentor 2016,
19:00
nga
180
Koncerte(Entertainment) Barcelona, Spanje - Palau Sant Jordi
26 Nentor 2016,
19:45