Eventet me te mira ne Las Vegas, NV

Las Vegas eshte nje vend shume I vecante turistik, I njohur ne mbare boten si qendra e lojreva te fatit qe nuk ndalojne kurre, per  ambjentin e magjishem dhe per zinxhirin e hoteleve dhe atraksioneve turistike. Ne te njejten kohe njihet si porta hyrese e pamjeve me te bukura dhe me spektakolare ne te gjithe boten. Las Vegas eshte nje eksperience unike. Megjithate, kudo qe te zbrisni nga aeroplani juaj apo duke ecur ne rruge me valixhet tuaja, ne cdo moment mund te ndesheni me Bandite dhe nese do te qendroni per nje kohe te gjate keto pamje do te behen mese te zakonshme.

Las Vegas eshte qyteti me I madh ne Amerike qe eshte themeluar ne shekullin e 20-te, sepse gjithmone ka sherbyer si nja ndalese pergjate rruges nga Lindja ne Perendim. Me vone u njoh si “Porta hyrese per ne Hoover Dam” perpara se te njihet ne ditet e sotme – Kryeqyteti me zbavites I Botes.

Do te ishte mizore per cdo njeri qe te vizitonte Las Vegas dhe te mos shikonte disa nga mrekullite e botes qe jane vetem pak larg – me autobus, me aeroplan ose me helikopter nese e njihni vetem per aventurier. Grand Canyon dhe Hoover Dam jane spektakolare edhe nese shihen nga ajri apo nese shikohen nga toka. Kjo ben qe nese ke udhetuar njehere te mendosh qe te kthehesh perseri per nje dite me te zgjatur apo per te qendruar nje nate. Ka shume mundesi zgjedhjeje jo larg nga qendra e qytetit per te bere nje Tour.

Pervec Lojrave te Fatit – Kjo nuk eshte e detyrueshme! – ka disa lloje argetimesh qe ju me siguri do te doni qe ti provoni. Behen shfaqje te cilat bashkojne disa nga emrat me te medhenj te Show business duke performuar edhe 3 here gjate nates. Pervec kesaj vetem duke ecur pergjate Strip dhe duke pare nga jashte Hotelet e medha.

Las Vegas nuk eshte perfaqesuar ndonjehere nga ndonje Lige por shpesh njihet edhe si shtepia e shume eventeve individuale duke permendur ketu ndeshjet e big boxing te cilat ndiqen nga nje audience eksluzive dhe rikthehen ne te gjithe boten.

Ju asnjehere nuk do te merziteni ne Las Vegas – rekomandohet per nje ekperience qe do ta keni shume te veshtire per ta harruar.

 

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “ Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit e Departamentit te Shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per eventet ne Las Vegas nga Sports Events 365.

Biletat e ngjarjeve ne Las Vegas, NV, USA
Event
Data
Cmimi
Porosit
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
31 Maj 2016,
20:00
nga
257
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - The Smith Center for the Performing Arts
31 Maj 2016,
19:30
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
01 Qershor 2016,
20:00
nga
131
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
01 Qershor 2016,
21:00
nga
286
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - The Smith Center for the Performing Arts
01 Qershor 2016,
19:30
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - House Of Blues - Las Vegas
02 Qershor 2016,
20:00
nga
119
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - The Smith Center for the Performing Arts
02 Qershor 2016,
19:30
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
03 Qershor 2016,
20:00
nga
183
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - House Of Blues - Las Vegas
03 Qershor 2016,
20:00
nga
120
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
03 Qershor 2016,
21:00
nga
241
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Venetian Theatre at The Venetian Resort Hotel Casino
03 Qershor 2016,
20:00
nga
202
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
04 Qershor 2016,
20:00
nga
252
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - House Of Blues - Las Vegas
04 Qershor 2016,
20:00
nga
108
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
04 Qershor 2016,
21:00
nga
331
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Venetian Theatre at The Venetian Resort Hotel Casino
04 Qershor 2016,
20:00
nga
123
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
05 Qershor 2016,
19:30
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
07 Qershor 2016,
20:00
nga
112
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
08 Qershor 2016,
21:00
nga
241
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
10 Qershor 2016,
20:00
nga
109
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
10 Qershor 2016,
21:00
nga
275
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
11 Qershor 2016,
20:00
nga
121
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
11 Qershor 2016,
21:00
nga
228
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Planet Hollywood Resort & Casino (formerly Aladdin Resort & Casino)
12 Qershor 2016,
21:00
nga
261
Koncerte(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - Caesars Palace - Colosseum
14 Qershor 2016,
20:00
nga
111
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) Las Vegas, NV, USA - The Smith Center for the Performing Arts
14 Qershor 2016,
19:30
nga
98