Eventet me te mira ne London

Afer 250 vite me pare I famshmi Dr Samuel Johnson citoi “nje njeri qe lodhet nga Londra ai lodhet edhe nga jeta”. Londra edhe ne shekullin e 21-te mbetet si qyteti me imponues, me terheqes dhe me I mbushur qe mund te gjendet ne bote. Vetem nje muaj ne vit kur Londra nuk eshte e dyndur me vizitore nga e gjithe Bota – Pallatet Mbreterore dhe Parqet, Kulla e Londres dhe Tower Bridge qe shtrihen ne historine e Lumit te Thames dhe modernizmit – nje ambjent I kendshem, kulture dhe jo pak edhe sport.

Le te flasim per sportin fillimisht. Londra e madhe ka 4 ekipe Premier League brenda kufijve te saj – Kampionet Chealsea ne Stamford Bridge, Arsenal ne Emirates Stadium, Tottenham ne White Hart Lane dhe West Ham per te filluar sezonin final ne Upton Park perpara se te levizin ne Stadiumin Olympic. Ndeshjet kombetare , FA dhe Finalet e League Cup luhen ne Stadiumin Wembley. Zhvillohet edhe nje Rugby nderkombetar ne Twickenham – vizitohen skuadrat nga hemisfera e jugut gjate sezonit te vjeshtes dhe ndeshjet e 6 Vendeve ne fillim te pranveres. Ne fund te Qershorit dhe ne Fillim te Gushtit mbahet edhe turneu me madh ne Bote I tenisit ne Wimbledon.

Per adhuruesit e muzikes Londra ka shume per te ofruar per cdo lloj muzike duke filluar qe nga Opera tek Muzika Folk, nga Jazz tek Metal. Opera ne Opera Royal House Covent Garden dhe ne London Coliseum, muzika klasike ne Royal Festival Hall ne South Bank dhe ne Royal Albert Hall ne Kensington I cili mirepret cdo vit eventin e famshem Boteror Promenade Concerts per 6 jave ne Gusht dhe ne Shtator.

Teatri I Londres perfshin te dy teatrot komercale ne London’s West End - kryesisht rreth Piccadilly Circus dhe Shaftesbury Avenue – dhe ne South Bank Teatri Royal National, Old Vic dhe Young Vic – dhe per te mos harruar Teatrin e Restauruar Globe, nje model pune I teatrit te Shakespeare.

Nese do te shtojme edhe restorantet e te gjitha llojeve per te plotesuar cdo shije te klienteve , dyqanet , muzete si British Museum ne Bloomsbury dhe Science dhe Natural History museum ne Kensington, National Gallery ne Trafalgar Square, 2 Tate Galleries. Thesaret e Londres nuk kane te mbaruar. Vizitoje njehere Londren dhe eshte e sigurt qe do te doni te riktheheni perseri.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem I biletave ne treg, me politikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit nga Departamenti I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Eventet ne Londer nga Sports Events 365.

Biletat e ngjarjeve ne London, Angli
Event
Data
Cmimi
Porosit
UEFA Europa League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
04 Gusht 2016,
18:00
Kupa Nderkombetare e Kampioneve(Football (Soccer)) London, Angli - Wembley Stadium
06 Gusht 2016,
17:00
nga
129
FA Community Shield(Football (Soccer)) London, Angli - Wembley Stadium
07 Gusht 2016,
16:00
nga
203
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
07 Gusht 2016,
13:00
nga
257
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Selhurst Park
13 Gusht 2016,
15:00
nga
127
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
14 Gusht 2016,
16:00
nga
200
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Stamford Bridge
15 Gusht 2016,
20:00
nga
141
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - White Hart Lane
20 Gusht 2016,
15:00
nga
50
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Vicarage Road
20 Gusht 2016,
15:00
nga
186
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
21 Gusht 2016,
16:00
nga
178
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Vicarage Road
27 Gusht 2016,
15:00
nga
240
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Stamford Bridge
27 Gusht 2016,
15:00
nga
114
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Selhurst Park
27 Gusht 2016,
15:00
nga
106
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - White Hart Lane
27 Gusht 2016,
12:30
nga
295
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
10 Shtator 2016,
15:00
nga
148
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
10 Shtator 2016,
15:00
nga
114
Koncerte(Entertainment) London, Angli - Wembley Stadium
10 Shtator 2016,
16:30
nga
237
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Stamford Bridge
16 Shtator 2016,
20:00
nga
237
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Selhurst Park
18 Shtator 2016,
14:15
nga
106
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - White Hart Lane
18 Shtator 2016,
16:30
nga
190
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Vicarage Road
18 Shtator 2016,
12:00
nga
328
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
24 Shtator 2016,
17:30
nga
208
Koncerte(Entertainment) London, Angli - Royal Albert Hall
25 Shtator 2016,
20:00
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
25 Shtator 2016,
16:00
nga
178
Koncerte(Entertainment) London, Angli - Royal Albert Hall
28 Shtator 2016,
20:00