Eventet me te mira ne Madrid

Madrid eshte  nje nga qytetet me te gjalleruara dhe me emocionuese ne bote dhe nuk ka turist qe nuk do te donte qe ta perfshinte ne intinerarin e tij. Per sa kohe qe eshte nje qytet modern dhe I lulezuar ashtu sic duhet te jete nje kryeqytet spanjoll, ka arritur edhe qe te ruhen edhe shume nga monumentet historike dhe rruget. Ne ndonje vizite qe do beni ne Madrid duhet te shikoni thesare te tilla si Royal Palace, Royal Theatre perfshire Opera House I cili daton nga viti 1850, Buen Retiro Park I cili eshte ndertuar ne vitin 1631, National Library dhe shume muze te tjera. Disa muze qe vlejne per tu permendur jane Golden Triangle of Art ne Paseo del Prado I cili perfshin Prado Museum, Reina Sofia Museum dhe Thyssen-Bornemisza Museum.

 

Duke u kthyer nga historia ne sport, Madrid eshte shtepia e 2 skuadrave te futbollit te cilat sollen ndryshime te medha ne qytet: Real Madrid dhe Atletico Madrid. Real Madrid, I zgjedhur si skuadra me e mire e shekullit 20-te luan ne stadiumin Santiagi Bernabeu dhe rivalet Atletico Madrid lujne ne Estadio Vicente Calderon. Cdo ndjekes I futbollit do te donte te rezervonte nje vend per lojen ne keto dy stadiume me 5 yje nga WEFA. Real Madrid, I cili eshte nje ekip I kompletuar ne sport, gjithashtu  ka nje skuader basketbolli kryesore e cila ka fituar 30 kampionate te Liges Spanjolle dhe 8 tituj te Euroliges.

 

Lufta me Dema e njohur ndryshe si Bullfighting eshte cilesuar nga shume persona si mizore ne pamjen e saj , por per “te apasionuarit” Madrid ka Bullringun me te madh ne Spanje ne Las Ventas me kapacitet prej 25.00 vendesh. Nga Marsi deri  ne Nentor mund te shikoni nje ndeshje me dema.

 

Nga ana kulturore Madrid ka shume per te ofruar. Auditorio Nacional de Musica eshte edhe baza e Orkestres Kombetare Spanjolle perkrah orkestrave kryesore nderkombetare. Pikerisht perballe Royal Palace eshte Teatri Real, qendra e operas ne qytet, duke ofruar keshtu 17 opera te ndryshme cdo vit aq mire po aq sa edhe 3 baletet dhe te tjera recital. Gjithashtu do te degjoni edhe muzike tradicionale Spanjolle.

 

Gjithashtu edhe per jeten e nates Madrid nuk mund tju zhgenjeje. Mund te zgjidhni duke filluar nga Tapas bar, Kokteil bar, club, jazz , muzike live, teatro flamengo. Megjithate pergatituni qe te beni Reset oret apo mbajtesit e tjere te kohes. Ne Madrid jeten e nates e konceptojne te dalin naten vone dhe te rrine deri ne mengjes.

 

Cfaredo qe te jene interesat e juaja-histori, culture, sport apo darke te rafinuar-e bejne Madridin destinacionin tuaj dhe keni nevoje vetem per disa pushime qe ti shikoni te gjitha keto.

 

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me polotikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit nga Departamenti I shitjeve qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

 

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per eventet ne Madrid nga Sports Events 365.

Biletat e ngjarjeve ne Madrid, Spanje
Event
Data
Cmimi
Porosit
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Estadio Vicente Calderon
21 Gusht 2016,
22:15
nga
63
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Butarque
28 Gusht 2016,
20:30
Jo perfundimtar
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - El Estadio Santiago Bernabeu
28 Gusht 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
97
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - El Estadio Santiago Bernabeu
11 Shtator 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
97
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Estadio Vicente Calderon
18 Shtator 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
63
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Butarque
18 Shtator 2016,
20:30
Jo perfundimtar
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - El Estadio Santiago Bernabeu
21 Shtator 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
81
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Butarque
25 Shtator 2016,
20:30
Jo perfundimtar
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Estadio Vicente Calderon
25 Shtator 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
63
Koncerte(Entertainment) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
27 Shtator 2016,
19:00
Koncerte(Entertainment) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
28 Shtator 2016,
19:00
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - El Estadio Santiago Bernabeu
02 Tetor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
97
Friendly Matches - Basketball(Basketball) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
03 Tetor 2016,
20:15
nga
69
Koncerte(Entertainment) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
07 Tetor 2016,
21:00
nga
60
EuroLeague(Basketball) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
12 Tetor 2016,
21:00
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Estadio Vicente Calderon
16 Tetor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
63
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Butarque
16 Tetor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - El Estadio Santiago Bernabeu
23 Tetor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
97
EuroLeague(Basketball) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
25 Tetor 2016,
21:00
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Butarque
30 Tetor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Estadio Vicente Calderon
30 Tetor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
63
EuroLeague(Basketball) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
03 Nentor 2016,
21:00
La Liga (Football (Soccer)) Madrid, Spanje - El Estadio Santiago Bernabeu
06 Nentor 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
97
2018 FIFA World Cup qualification (Europe)(Football (Soccer)) Madrid, Spanje - Estadio Vicente Calderon
12 Nentor 2016,
20:45
Koncerte(Entertainment) Madrid, Spanje - Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
14 Nentor 2016,
19:00