Eventet me te mira ne New York City, NY

New York, New York, a helluva town.
The Bronx is up, but the Battery's down.
The people ride in a hole in the groun'.
New York, New York, it's a helluva town!

 

Keto jane fjalet qe hapin edhe festivalin musical “On the Town” te cilat jane premiere qe ne vitin 1938 dhe jane po aq te verteta sa ne ate kohe. Nje tjeter kenge e New York, e cila u be e famshme nga Frank Sinatra, flet per New York qe eshte nje qytet qe nuk fle asnjehere. New York eshte nje qytet I cili eshte gjithmone ne levizje. New York I cili quhet edhe “Qyteti I Celikte” ka shume per tju ofruar vizitoreve. Keshilla me e mire eshte te shkosh atje lart te shijosh nje kafe dhe te ndjesh trafikun si leviz. Problemi I vetem eshte qe ju nuk do te doni te largoheni me qe aty.

Qytetaret e New York e adhurojne sportin, shikojne sport dhe flasin rreth tij keshtu qe adhuruesit e sportit shume shpejt ndjehen si ne shtepi. Le te themi disa nga llojet e sporteve qe ju mund te ndiqni gjate qendrimit tuaj ne New York. Baseball ne USA eshte sporti numer nje dhe New York ka 2 skuadra: Yankees e cila luan ne Yankee Stadium dhe Mets e cila luan ne Citi Field. Nje event special i njohur si Subway Series ben te mundur qe te takohen te dyja palet qe luajne ne sezon te rregullt ne Liga te ndryshme.

Futbolli Amerikan ne New York perfaqesohet nga New York Giants dhe New York Jets te cilat luajne jashte stadiumit te MetLife ne afersi te East Rutherford, New Jersey. 2 skuadrat profesionionale te New York jane New York Knicks dhe Brooklyn Nets. Knicks luan luan ne Madison Square Garden qe shpesh njihet edhe si Meka e Basebollit. Brooklyn Nets luajne ne qendren e re Barclays ne qender te Brooklyn.

Futbolli njihet ne USA me 4 skuadra te cilat jane Red Bulls dhe Cosmos nderkohe qe Ice Hockey ka 3 skuadra: Devils, Islanders dhe Rangers. Ngjarjet me medha sportive jane US Open, Grand Slams I mbajtur ne Flushing Meadow, Queens, New York City Marathon dhe Amateur Boxing Golden Gloves I cili luhet ne Madison Square cdo vit.

Shume sport? Ka edhe shume gjera te tjera qe mund te shijoni – Muzike ne Metropolitan Opera (e njohur si Met) dhe Carnege Hall, nje experience teatrale ne Broadway (Book of Mormom, The Lion King, Wicked, Mama Mia, Matilda) – legjendarja Great White Way – cdo lloj experience me ushqimin  - dhe per te mos folur per dyqanet pastaj…

Shijoni qendrimin tuaj ne Big Apple – dhe I dhuroni disa dite me gjume vetes kur te ktheheni ne shtepi!

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit tone nga Departamenti I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per eventet ne New York nga Sports Events 365.

Biletat e ngjarjeve ne New York City, NY, USA
Event
Data
Cmimi
Porosit
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
30 Qershor 2016,
19:10
nga
34
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
30 Qershor 2016,
13:05
nga
26
Koncerte(Entertainment) New York City, NY, USA - Madison Square Garden
30 Qershor 2016,
20:00
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
01 Korrik 2016,
19:10
nga
41
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
02 Korrik 2016,
19:10
nga
61
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
03 Korrik 2016,
13:10
nga
54
MLS (Futboll)(Football (Soccer)) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
03 Korrik 2016,
12:00
nga
61
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
04 Korrik 2016,
13:10
nga
28
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
05 Korrik 2016,
19:10
nga
32
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
06 Korrik 2016,
13:10
nga
28
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
07 Korrik 2016,
19:10
nga
32
Koncerte(Entertainment) New York City, NY, USA - Barclays Center
08 Korrik 2016,
19:30
nga
86
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
08 Korrik 2016,
19:10
nga
41
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
09 Korrik 2016,
19:15
nga
58
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Citi Field
10 Korrik 2016,
13:10
nga
58
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) New York City, NY, USA - Nikon at Jones Beach Theater
13 Korrik 2016,
20:00
Variety
of
Prices
Koncerte(Entertainment) New York City, NY, USA - Madison Square Garden
15 Korrik 2016,
19:30
nga
81
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
15 Korrik 2016,
19:05
nga
59
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
16 Korrik 2016,
16:05
nga
67
Muzike dhe Shfaqje(Entertainment) New York City, NY, USA - Music Box Theatre - NY
16 Korrik 2016,
20:00
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
17 Korrik 2016,
20:00
nga
39
Koncerte(Entertainment) New York City, NY, USA - Madison Square Garden
18 Korrik 2016,
19:30
nga
342
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
18 Korrik 2016,
19:05
nga
28
Koncerte(Entertainment) New York City, NY, USA - Madison Square Garden
19 Korrik 2016,
19:30
nga
265
MLB (Baseball)(Baseball) New York City, NY, USA - Yankee Stadium
19 Korrik 2016,
19:05
nga
27