Eventet me te mira ne Verona

Verona ndryshon ne menyre te padiskutueshme me ndonje vend tjeter (me perjashtimin e mundshem te Londres) meqenese ka qene edhe ambjenti I tre dramave te William Shakespeare, Dy te Sjellshem nga Verona, Taming of the Shrew dhe Romeo dhe Zhuljeta. Ne fakt ekziston nje ndertese qe mendohet te kete qene edhe ballkoni I Zhuljetes, por ska asnje lidhje tjeter te vertete qe te tregoje qe ka qene vetem nje legjende.

Ajo cfare eshte e padiskutueshme qe eshte e vertete, ndoshta me nje ndihme te vogel nga Shekspiri, Verona eshte nje vend shume terheqes per turistet per shkak te traditave artistike,  cdo vit eshte e pranishme neper panaire dhe spektakle dhe atraksioni I Operas ne Arena, amfiteatrin e lashte te ndertuar nga Romaket. Verona gjithashtu konsiderohet si shume e rendesishme nga pikepamja historike, kulturore, dhe eshte emeruar si Trashegimi Kulturore e njohur nga UNESCO.

Sigurohuni qe te njiheni me periudhen Romake dhe me Mesjeten ne momentin qe vizitoni qytetin. Piaza delle Erbe, ishte fillimisht I forumit Romak, sheshi drejtkendesh eshte ne zemer te qendres historike dhe rrethohet nga ndertesa dhe kulla te bukura mesdhetare. Ne mes te shehsit eshte nje shatervan i shekullit te 14-te me nje statuje Romake.

Piazza dei Signori, eshte nje shesh I vogel I rrethuar nga ndertesa monumentale dhe kerkoni per statujen e Dantes ne qender se bashku me figura te tjera historike te vendosura ne maje te ndertesave. Ky shesh ishte njehere e nje kohe edhe vendi I institucioneve publike te qytetit dhe permban Pallatin e Kapitenit me kullen, ne shekullin e 15-te Loggia del Consiglio, ish Bashkine e Qytetit dhe ne shekullin e 14-te Pallatin e Prefektures, zyrtarisht Pallatin e Qeverise I cili ishte edhe Rezidenca e Familjes Scaligeri.

Amfiteatri Romak eshte edhe sheshi me I madh I qytetit, Piazza Bra, I 3-ti me I madh ne Italidhe mund te ulen 25 000 spektatore ne 44 rradhe ne nivelet e saj. Tani mund te shkoni dhe mund te shikoni nje opera atje sikurse eshte nje program ambicioz pergjate veres. Tifozet e futbollit gjithashtu kane cfare bejne ne Verona. Mund te zgjedhin mes A.C. Chieva Verona ose Hellas Verona F.C, te dyja luajne ne Serine A ne Stadiumin e Marcantonio Bentegodi.

Dhe gjate qendrimit ne Verona mund te siguroheni per diellin e mrekullueshem Italian, njerezit me zemer te ngrohte, sasine e pastave…cfare mund te kerkoni tjeter nga pushimet?

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga nje nga perfaqesuesit nga Departamenti I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per eventet ne Verona nga Sports Events 365.

Biletat e ngjarjeve ne Verona, Italia
Event
Data
Cmimi
Porosit
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
10 Korrik 2016,
20:00
nga
303
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
11 Korrik 2016,
20:00
nga
185
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
16 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
18 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
20 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
21 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
23 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
25 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
27 Shtator 2016,
19:00
nga
74
Koncerte(Entertainment) Verona, Italia - Arena Di Verona
28 Shtator 2016,
19:00
nga
74