Euro 2016

UEFA Euro 2016 – Nje kombinim fantastik I udhetimit ne nje shtet te mrekullueshem dhe ndeshjet ndermjet skuadrave Europiane. A mund te kete ndonje ekperience me te mire se kjo per nje tifoz futbolli? Kjo eshte nje mundesi qe duhet shfrytezuar sepse dicka e tille mund te perseritet ne 2026. Ju keshillojme te shikoni kombinimet e ndryshme te ndeshjeve me mundesine e te shijuarit nje udhetim, culture dhe eksperience futbolli ne te njejten kohe. Pervec saj , ju mund te gjeni ne kete faqe nje shumellojshmeri biletash per Euro 2016 per te 51 ndeshjet.

 

 

UEFA European Championship, me perpara quhej UEFA European Nations Cup, eshte luajtur qe vitin 1960 cdo 4 vite, duke lejuar nje hapesire prej 2 vitesh ndermjet Kupes se Botes. 14 Kampionatet Europiane jane fituar nga 9 skuadra te ndryshme: Gjermani dhe Spanja secila nga 3 here, Franca 2 here dhe Bashkimi Sovjtik, Italia, Ceko-Sllovakia, Hollanda, Danimarka dhe Greqia kane fituar nga nje titull secila. Deri me sot, Spanja eshte e vetmja skuader qe ka fituar rradhazi, ne 2008 dhe 2012. Pas Kupes se Botes, ky kampionat eshte I dyti per shikueshmerine. Finalja e Euro 2012 ka pasur nje audience prej rreth 300 miljone ndjekes.

UEFA Euro 2016 qe do zhvillohet ne France ( 10 Qershor-10 Korrik) ndoshta do jete turneu I fundit me I madhi qe zhvillohet ne nje shtet te vetem dhe distance mes qyteteve eshte e arsyeshme dhe mund te arrihet me fluturime te shkurtra, makine apo tren. Kampionatet e tjera te Kupes se Botes do te zhvillohen ne Rusi, duke pasur keshtu distance te medha dhe ne Qatar , te cilet njihen per problematikat e shumta te motit.

Me 24 skuadra pjesemarrese ne Euro 2016, nje rritje prej 8 turneve, sjell edhe nje rritje te ndeshjeve nga 31 ne 51. Me 20 ndeshje shtese , ka mundesi te medha per tifozet e futbollit qe te ndjekin nje sere ndeshjes ne pak dite.

Le te hedhim nje veshtrim ne ndeshjet e ardhshme ne menyre qe te pergatisim edhe pasaporten per ne France. Ne 16 Qershor ne Lens do te shikojme nje dyshe qe jane takur mbi 150 vjet por asnjehere ne nje kampionat te tille: Anglia – Wales. Anglia do te jete favorite por asnjehere nuk I dihet.

Po ne te njejten dite do kemi Gjermanine me Polonine. Pritet te dominoje Gjermania , por edhe Polonia ka nje sulmues shume te forte sic eshte ai Robert Lewandowski.

Ne cdo kampionat do te jete “Grupi I vdekjes” ku secila skuader duhet te menjanohet. Ne Euro 2016 duket qe “Grupi I vdekjes “ eshte Grupi E , I cili perbehet nga Belgjika, Italia, Irlanda dhe Suedia.

Nje tjeter moment emocionues pritet ne date 21 Qershor kur Kroacia do perballet me Spanjen. Spanja mbeshtetet tek Mesfushoret Luka Modric dhe Ivan Rakitic.

Ne fund nje tjeter ngjarje e pazakonte: 11 Qershor kur Shqiperia do perballet me Zvicren. Gjate luftes se Kosoves, shume persona emigruan ne Zvicer dhe 6 lojtare me origjine Shqiptare luajne me Zvicren. Specifikisht Granit Xhaka do te luaje kunder vellait te tij Taulant Xhaka.

 

Eksperienca e stafit apo e klienteve qe kane marre pjese ne finalet e 3 hereve te fundit tregon qe te marresh pjese ne Euro 2016 eshte nje privilegj shume I madh. Ka kaq shume arsye per te mos e humbur Euro 2016:

Ndeshjet e dites

Pervec dites se pare qe do hapet kampionati ku do luhet vetem nje ndeshje France-Rumani, per 30 dite me rradhe do te zhvillohen 3 – 4 ndeshje ne dite. Cdo dite e kampionatit eshte e destinuar per meocione dhe zbavitje.

Shikoni anen me te mire te Frances

Sikurse ndeshjet jane te shperndara ne mbi 10 stadiume ne 9 qytete te ndryshme te Frances do te keni mundesi te shikoni kulturen e vendit, te shijoni ushqimin dhe veren, ta takoni njerez te ndryshem dhe te jeni present si tifoz futbolli.

Koha e festes

Qytetet ku do zhvillohen ndeshjet do te perpiqen te lene pershtypjet me te mira tek turistet. Kjo do te thote qe do shikoni qytete te pastra, transport public te shkelqyer dhe vullnetare Anglisht – foles qe do te ndihmojne cdo visitor. Por nje arsye tjeter qe duhet te vini eshte , qe te shikoni atmosferen festive qe do ndihet ne cdo cep te qytetit. Banda te vogla qe do luajne muzike live, tifoze nga shtete te ndryshme do te bashkohen se bashku per te pire birre dhe per te festuar se bashku.

Akomodimi

Ne evente te kesaj natyre , nuk eshte nevoja qe te qendroni ne nje hotel ne qender. Ju mund te merrni nje oferte shume te mire ne zonat perreth dhe vini ne qender per te festuar.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me politikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e departamentit te shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per EURO 2016 nga Sports Events 365.

 

La Liga (Liga BBVA) teams
Biletat me popullore Euro 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit
Euro 2016(Football (Soccer)) Paris, France - Stade de France
10 Qershor 2016
21:00
nga
381
Euro 2016(Football (Soccer)) Lens, France - Stade Felix Bollaert
11 Qershor 2016
15:00
nga
269
Euro 2016(Football (Soccer)) Marseille, France - Stade Velodrome
11 Qershor 2016
21:00
nga
240
Euro 2016(Football (Soccer)) Bordeaux, France - Nouveau Stade de Bordeaux
11 Qershor 2016
18:00
nga
180
Euro 2016(Football (Soccer)) Lille, France - Stade Pierre-Mauroy
12 Qershor 2016
21:00
nga
252
Euro 2016(Football (Soccer)) Paris, France - Parc des Princes
12 Qershor 2016
15:00
nga
269
Euro 2016(Football (Soccer)) Nice, France - Allianz Riviera
12 Qershor 2016
18:00
nga
240
Euro 2016(Football (Soccer)) Toulouse, France - Stadium Municipal
13 Qershor 2016
15:00
nga
216
Euro 2016(Football (Soccer)) Paris, France - Stade de France
13 Qershor 2016
18:00
nga
359
Euro 2016(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
13 Qershor 2016
21:00
nga
269
Euro 2016(Football (Soccer)) Saint Etienne, France - Stade Geoffroy Guichard
14 Qershor 2016
21:00
nga
133
Euro 2016(Football (Soccer)) Bordeaux, France - Nouveau Stade de Bordeaux
14 Qershor 2016
18:00
nga
199
Euro 2016(Football (Soccer)) Paris, France - Parc des Princes
15 Qershor 2016
18:00
nga
157
Euro 2016(Football (Soccer)) Marseille, France - Stade Velodrome
15 Qershor 2016
21:00
nga
240
Euro 2016(Football (Soccer)) Lille, France - Stade Pierre-Mauroy
15 Qershor 2016
15:00
nga
120
Euro 2016(Football (Soccer)) Paris, France - Stade de France
16 Qershor 2016
21:00
nga
299
Euro 2016(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
16 Qershor 2016
18:00
nga
120
Euro 2016(Football (Soccer)) Lens, France - Stade Felix Bollaert
16 Qershor 2016
15:00
nga
575
Euro 2016(Football (Soccer)) Saint Etienne, France - Stade Geoffroy Guichard
17 Qershor 2016
18:00
nga
133
Euro 2016(Football (Soccer)) Toulouse, France - Stadium Municipal
17 Qershor 2016
15:00
nga
269
Euro 2016(Football (Soccer)) Nice, France - Allianz Riviera
17 Qershor 2016
21:00
nga
329
Euro 2016(Football (Soccer)) Paris, France - Parc des Princes
18 Qershor 2016
21:00
nga
299
Euro 2016(Football (Soccer)) Marseille, France - Stade Velodrome
18 Qershor 2016
18:00
nga
139
Euro 2016(Football (Soccer)) Bordeaux, France - Nouveau Stade de Bordeaux
18 Qershor 2016
15:00
nga
403
Euro 2016(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
19 Qershor 2016
21:00
nga
144