Kupa Emirates

Emirates Cup eshte nje Turne para sezonit I cili organizohet nga Arsenal cdo vit qe ne momentin qe ata u transferuan ne Stadiumin e Emirates ne vitin 2007. Perjashtimi I vetem ishte ne vitin 2012 ne te cilin Londra priti Olympics. Ky event vjetor mbahet te Shtunen me date 25 Korrik dhe te Dielen me date 26 Korrik.

Cdo vit 3 udheheqes te Europes I bashkohen Arsenalit ne nje turne 2 ditor qe luhet gjate fundjaves. Arsenal fitoi turneun ne vitin inagurues ne vitin 2007 dhe pati edhe 2 fitore te tjera rradhazi ne vitin 2009 dhe 2010. Gjate viteve te tjera Trofeu eshte fituar nga Hamburg ne vitin 2008, New York Bulls ne vitin 2011, Galatasaray ne vitin 2012 dhe Valencia e cila mban edhe titullin.

Perpara se te shpallet fituesi eshte e nevojshme qe te bihet dakord me dy ndeshje cdo dite pergjate 4 skuadrave. Rregullat e 2015 percaktojne qe skuadrat do te marrin 3 pike per nje fitore dhe nje pike per barazim. Loja sulmuese gjithashtu do te shperblehet, per cdo gol qe skuadrat shenojne do te fitojne nje pike. Pervec kesaj, gjuajtjet drejt portes do te merren ne konsiderate dhe do te perdoren per te vendosur se kush do te shpallet fitues I turneut nese skuadrat jane ne te njejtin nivel pikesh dhe diferenca golash.

Duke pare pergjate 8 viteve qe eshte zhvilluar ky turne skuadrat qe kane fituar Trofeun jane : Olympique Lyonnais, Villarreal dhe VfL Wolfsburg. Ndeshjet e te shtunes sjellin balle per balle VfL Wolfsburg dhe Villarreal , Arsenal dhe Olympique Lyonnais, Arsenal dhe Vfl Wolfsburg.

Arsenal do te hyje ne Turne me idene qe te thelloje fitoren 4 – 0 ne FA Cup. Me Lojtare sulmues te tille si : Alexis Sanchez, Oliver Giroud dhe Theo Walcott, ata jane gjithmone terheqes per tu pare – dhe per tifozet besnike qe I shikojne nga shtepia jane gjithmone inkurajues.

Olympique Lyonnais nga Lioni luan ne Top Ligen e Frances dhe gezon nje sukses te madh , duke qene te dytet. Krahas lojtareve yje eshte edhe Lojtari Internacional Francez Alexandre Lacazette I cili ka qene ne krye te listes me 27 Gola ne 33 ndeshje  dhe gjithashtu I votua per Lojtarin e Vitit.

Villarreal u rendit I 6-ti ne Top Ligen Spanjolle, gjate sezonit ata arriten 5 fitore dhe 10 loje te pambrojtura , keshtu qe sigurisht qe nuk do ta kene te lehte. Dy lojtaret me te medhenj jane Luciano Darrio Vietto me 12 Gola dhe Gerard Moreno me 7 Gola.

Skuadra qe mbyll 4-shen eshte skuadra Gjermane Vfl Wolfsburg, te dytet ne Bundeslige ne nje sezon ne te cilin shenuan 20 fitore gjate 34 ndeshjeve. Bas Dost ishte lojtari me I mire I cili shenoi 20 gola gjate sezonit I ndjekur pastaj nga Kevin de Bruyne me 10 Gola.

Ne te gjithe kete eshte nje mundesi shume e madhe per te pasur nje fundjave te magjishme futbolli ne Londren e Veriut ne fund te Korrikut dhe sherben per nje hyrje ne sezonin e ri.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave  me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit e Departamentit te Shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Emirates Cup nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura.

La Liga (Liga BBVA) teams
Biletat me popullore Kupa Emirates
Event
Data
Cmimi
Porosit