Ndeshjet Miqesore - Futboll

Njerez qe nuk jane shume te prirur ndaj futbollit (po , besojeni apo jo ka disa) shpesh here shakaja qe ekziston nje hendek ndermjet dy sezoneve ndodhi pikerisht dje. Shume Liga Europiane perfundojne ne fund te Majit dhe rifillojne diku nga muaji Gusht. Dritarja e transfertave eshte e hapur deri ne fund te Gushtit. Lojtaret normalisht do te heqin dore nga dielli gjate Muajit Qershorte gatshem per te filluar trajnimin per sezonin e ri, me menaxheret te cilet kane mundesine qe te provojne taktika te reja, te mesojne lojtaret e rinj te blere nga skuadra te tjera, ne nje ambient ku fitoret jane inkurajuese por deshtimi nuk eshte I rendesishem , pasi ne fakt eshte pjese e kurbes se te mesuarit.

Por ne fakt ka nje arsye tjeter komercale. Football eshte I lidhur me parane dhe skuadrat Europiane, sidomos ato te Premier liges ne Angli, po zhvillojne nje treg shume te gjere mbareboteror. Mijera fansa te cilet nuk vijne asnjehere pas mijera kilometrave nga Old Trafford, Anfient, Stamford Bridge ose Emirates Stadium ndjekin skuadrat e tyre ne TV, online apo nepermet rrjeteve sociale – dhe sigurisht jane kliente qe replikojne per gjithcka.

Planet per Jashte Sezonit nuk jane beret e ditura per cdo skuader sikurse mund te gjenden detaje ne Website e International Champions Cup ne te cilin shume skuadra te Europes se bashku  me skuadrat e zgjedhura te USA  do te konkurrojne ne nje raund para sezonit dhe so te luhen ne 3 kontinente te ndryshme ne Kine, Australi dhe Ameriken Veriore. Spektatoret do te jene ne gjendje per te imagjinuar skuadrat yje si Chelsea, Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Manchester United, Benfica, PSG, AS Roma dhe AC Milan.

Megjithese vera 2014 sigurisht qe viti Kupes se Botes dhe ishin vetem 35 dite mes Finales se Kupes se Botes dhe fillimit te Premier Liges 2014-15, cdo PL club bar arriti shume larg duke llogaritur 176, 164 milje per te arritur destinacionet e ndryshme. 2 skuadrat qe shkuan shume larg ishin West Ham dhe Newcastle te cilet moren pjese ne Zelanden e Re.

Ndeshjet miqesore normalisht (por jo gjithmone) jetojne me emrin e tyre; megjithate, asnje menaxher nuk deshiron qe te shikoje yllin e tij perpara se te godase topin ne sezonin e duhur. Por ata jane te pavlefshme per presidentin e skuadres, menaxheret, trajnieret, lojtaret dhe mbeshtetesve – dhe ndeshjet miqesore theksojne edhe njehere qe footballi eshte nje loje ku pasjonet I kalojne te gjitha kufinjte.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem I biletave ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet e nga nje perfaqesues nga Departamenti I Shitjeve per te siguruar kujdesin me te mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat per ndeshjen miqesore nga Sports Events 365 . Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura.

La Liga (Liga BBVA) teams
Biletat me popullore Ndeshjet Miqesore - Futboll
Event
Data
Cmimi
Porosit
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Geneva, Zvecer - Stade de Geneve
28 Maj 2016
16:15
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Kapfenberg, Austria - Franz-Fekete Stadion
29 Maj 2016
18:30
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) TaQali, Malta - Ta Qali Stadium
29 Maj 2016
20:45
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Antalya, Turqia - Antalya Arena
29 Maj 2016
20:45
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Skopje, Maqedoni - Philip II Arena
29 Maj 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) St. Gallen, Zvecer - AFG Arena
29 Maj 2016
18:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Porto, Portugali - Estadio do Dragao
29 Maj 2016
20:45
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Augsburg, Gjermania - WWK ARENA
29 Maj 2016
17:45
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Vilnius, Lituania - Vetra Stadium
29 Maj 2016
16:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
30 Maj 2016
21:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Malmo, Suedi - Swedbank Stadion
30 Maj 2016
19:30
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Novi Sad, Serbi - Karadorde Stadium
31 Maj 2016
16:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Klagenfurt, Austria - Hypo Group Arena
31 Maj 2016
20:30
nga
39
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Prague, Republika Ceke - Stadion Eden
01 Qershor 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Salzburg, Austria - Red Bull Arena (Salzburg)
01 Qershor 2016
17:30
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Riga, Letonia - Skonto
01 Qershor 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Bruksel, Belgjike - Roi Baudouin Stadium
01 Qershor 2016
20:45
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Tallinn, Estoni - A Le Coq Arena
01 Qershor 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Oslo, Norvegji - Ullevaal Stadion
01 Qershor 2016
20:45
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Gdansk, Poloni - PGE Arena Gdańsk
01 Qershor 2016
20:45
nga
114
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Viene, Austria - Ernst Happel Stadion
02 Qershor 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) San Diego, CA, USA - Qualcomm Stadium
02 Qershor 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) London, Angli - Wembley Stadium
02 Qershor 2016
19:45
nga
113
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Bucharest, Rumani - Arena Nationala
03 Qershor 2016
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Lugano, Zvecer - Stadio Cornaredo
03 Qershor 2016
18:00
nga
28