Wimbledon

Wimbledon eshte Turneu me I madh I Tenisit, sipas nje marreveshje te perbashket. Asnje nga tre te tjeret “Slams” nuk k ate njejtin prestigj. Asnje nuk mund te krahasohet me mjedisin e persosur e All Englan Lawn dhe Croquet Club. Asnje nuk eshte kaq I organizuar. Asnje nuk kane nje Royal Box ku mbreterite, Vip-at dhe Ish Kampionet mund te shikojne te gjithe shkelqimin e tyre. Dy javet e Kampionatit Wimbledon jane sinonim me ndritje, intensitet te Center Court, trokitjen e gotave, shampanje dhe sigurisht Luleshtrydhe Krem. Wimbledon eshte nje periudhe tenisi e gezueshme.

Disa here gjerat shkojne keq dhe bie shi. Kompanite e basteve kane ditur qe te ofrojne koeficente nese bie shi apo jo ne Centre Court gjate turneut. Megjithate qe ne vitin 2009 eshte vendosur nje cati levizese ne menyre qe te vazhdoje loja ne rast se bie shi apo nese ka drite te dobet. Por te gjithe lojtaret e shijojne Kampionatin si te vetmin qe ka fushe me bar sikunder Grand Slams jane me te lumturit kur dielli ndricon dhe topi rrotullohet mbi bar.

Ka shume emra te medhenj te cilet lidhen me kete kampionat. Qe ne momentin qe Wimbledon u be nje Turne I Hapur (si per profesionistet ashtu edhe per amatoret) ne kampionatin per meshkuj spikasin emrat : Rod Laver (Australi) I cili ka fituar te 4 Grand Slams, Bjorn Borg nga Suedia I cili ka fituar 5 tituj rradhazi deri ne momentin qe u mund nga John McEnroe; Boris Becker (Gjermani) mashkulli me I ri qe ka fituar ndonjehere Wimbledon ne moshen 17 vjecare.; Pete Sampras (USA) fitues jo me pak se 7 here.

Gjate epokes moderne kane dominuar 3 lojtare te medhenj : Roger Federer (Zvicer) I cili mendohet nga disa qe eshte lojtari me I madh I te gjitha koherave dhe fitue ne 7 raste; Rafael Nadal (Spanje) dhe Novak Djokovic (Serbi) te cilet kane nga 2 fitore secili. Andy Murray nga Skocia eshte I vetmi lojtar jashte kesaj trio te mrekullueshme qe ka fituar Wimbledon, duke fituar Gold Medal ne Olympics ne te njejtin vend.

Shume lojtare femra te famshme gjithashtu jane ne bordin e nderit te Wimbledon. Duke pare nder vite mund te permendim Yvonne Cawley (Australi), Billie Jean-King (USA), Martina Navratilova (Cekosllovaki dhe USA) pershkruar nga Billie Jean si “Lojtaret me te mira Singles, Doubles dhe Mixed Doubles qe kane jetuar deri tani”; Crhis Evert (USA), Steffi Graff (Gjermani) fitues ne 7 raste dhe Motrat Venus dhe Serena Williams te cilat kane fituar titullin kater here.

Ne disa nga Ndeshjet me terheqese te tenisit te luajtura ne dyshe dhe ne javen e dyte shume lojtare te medhenj te dekadave te kaluara mund te shihen ne eventet e veteraneve. Wimbledon eshte nje rast qe nuk duhet humbur per 2 javet verore kur syte dhe veshet e sportit boteror jane te fukusuar ne London SW19

Qe ne vitin 2006 Sports Events eshte krenaq qe eshte agjenti me I besueshem I biletave ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit e Departamentit te Shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Wimbledon nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura.

La Liga (Liga BBVA) teams
Biletat me popullore Wimbledon
Event
Data
Cmimi
Porosit
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
27 Qershor 2016
10:00
nga
1,005
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
28 Qershor 2016
10:00
nga
1,005
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
29 Qershor 2016
10:00
nga
897
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
30 Qershor 2016
10:00
nga
1,005
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
01 Korrik 2016
10:00
nga
975
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
02 Korrik 2016
10:00
nga
1,083
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
04 Korrik 2016
10:00
nga
1,083
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
05 Korrik 2016
10:00
nga
616
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
06 Korrik 2016
10:00
nga
1,519
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
07 Korrik 2016
10:00
nga
317
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
08 Korrik 2016
10:00
nga
4,428
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
09 Korrik 2016
10:00
nga
1,393
Wimbledon(Tennis) London, Angli - The All England Lawn Tennis Club
10 Korrik 2016
10:00
nga
4,661