Na kontakto +355-694094425


FC Porto

Porto eshte nje skuader Potugeze e krijuar ne vitin 1893. Ekipi ka pseudonimin Dragons dhe eshte nje nga ekipet tradicionale “Big Three” ne Portugali , ne krah me Benfica dhe Sporting Lisbon. Ngjyrat e skuadres jane Blu dhe e Bardhe.

Porto eshte nje nga dy skuadrat e vetme Portugeze qa kane fituar Ligen e Kampioneve, te cilet kane fituar 2 here, e fundit ne vitin 2004. Skuadra ka fituar titullin e Liges, Primeira ne 27 raste dhe Kupen Portugeze 16 here. Te tjera trofe qe skuadra ka fituar jane UEFA Cup Winners dhe European Super Cup.

Stadiumi ku luan Porto eshte Estadio de Dragao, I cili eshte hapur ne vitin 2003. Stadiumi numeron mbi 50 000 spektatore dhe eshte perdorur per here te pare ne Kampionatin UEFA Euro 2004.

Ne vitin 2002 skuadra caktoi Jose Mourinho menaxher. Gjate 3 viteve te tij ne kete skuader ai udhehoqi skuadren e tij per treshen e pare ne vitin 2003 dhe Kampionatin e dyte te Liges ne vitin 2004.

Ne sezonin 2012-13 Porto mbaroi kampionatet e Primeira Liga. Ato gjithashtu e vendosen ate ne Raundin e 16-te ne Champions League. Striker Jackson Martinez mbaroi sezonin si Gole-shenuesi me I larte I skuadres. Skuadra menaxhohet tani nga Paulo Fonseca I cili u mor persiper nga Vitor Pereira ne vitin 2013. Menaxheret zyrtar qe kane lene gjurme jane : Andre Villas-Boas dhe Robby Robson.

Kapiteti I Portos eshte mesfushori Argjentinas Lucho Gonzalez. Pavaresisht nga shitjet e fundit te lojtareve kyc si Radamel Falcao dhe Hulk, Porto akoma posedon nje skuader te forte. Lojtaret kyc te skuadres jane : Jackson Martinez, Silvestre Varela, Steven Defour dhe Nicolas Otamendi.

Shume lojtare te tjere internacionale kane luajtur per Porton, perfshire ketu Deco, Pepe, Ricardo Quaresma, Raul Meireles dhe Bruno Alves.

Mos prisni! Blini sot biletat per FC Porto. Dergesa e garantuar dhe cmimet me te mira te cilat nuk permbajne tarifa te fshehura do te sigurojne kenaqesine tuaj.

Vlen per tu theksuar qe biletat e shitura per FC Porto nga Sports Events 365 nuk permbajne tarifa te fshehura.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg me politikat e “Mbeshtetje e garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga nje nga perfaqesuesit tone te shitjeve per te siguruar kujdesin me te mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permbajne tarifa te fshehura.


 

Bli FC Porto bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Arnhem, Hollande - Gelredome
21 Korrik 2016,
20:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Arnhem, Hollande - Gelredome
23 Korrik 2016,
20:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Porto, Portugali - Estadio do Dragao
06 Gusht 2016,
20:00