Na kontakto +355-694094425


Anaheim Ducks

Anaheim Ducks

Anaheim Ducks eshte nje skuader qe luan hokej ne akull. Skuadra eshte e vendosur ne Anaheim, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara dhe luan ne Pacific Division te Western Conference ne Ligen Nacionale te Hokej (NHL). Qe nga fillimi I tyre, Ducks ka luajtur ne stadiumin e Honda Center ne Anaheim.

 

Ne menyre te mahnitshme kjo skuader erdhi si rezultat per promovimin e filmit Walt Disney. Skuadra e cila ndodhet jashte Los Angeles u themelua ne vitin 1993 nga Kompania e Walt Disney si Mighty Ducks of Anaheim, te cilet luajten ne filmin The Mighty Ducks ne vitin 1992. Historia e disa te rinjve qe kthyen nje skuader  humbese ne nje skuader fituese me te gjitha pengesat.

Kur eksluziviteti u shit, emri I skuadres u ndryshua ne Anaheim Ducks perpara sezonit 2006-07. Ducks kane luajtur 11 ndeshje ne playoff dhe fituan titujt e Pacific Division (2006-07, 2012-13, 2013-14 dhe 2014-15), 2 kampionate te Western Conference (2002-03 dhe 2006-07) dhe nje Kupe Stanley (2006-07).

Disa lojtare te me emer qe kane luajtur gjate 22 viteve te fundit per Anaheim Ducks jane : Teemu Selänne ose The Finnish Flash, sikurse eshte quajtur Selanne, eshte nje nga lojtaret me te medhenj qe kane bere patinazh ne akullin e NHL. Aftesia e tij per te patinuar ne menyre agresive rreth mbrojtesve dhe duke pasur edhe nje gjuajtje shume te rende e ben ate nje nga lojtaret me te medhenj ne historine e NHL. Selanne eshte lojtari qe ka shenuar me shume pike ne historine e NHL. Ai mban edhe rekordin e tram per me shume gola ne sezon dhe me shume pike ne nje sezon nderkohe qe Ryan Getslaf mban rekordin e me shume gjuajtjeve ndihmese gjate nje sezoni.

Paul Kariya ju bashkua skuadres ne vitin 1994-95 dhe u quajt All Rookie Team. Gjate qendrimit te tij 9-vjecar ne Anaheim, Kariya formoi nje duo efikas me anesorin Teemu Selanne I cili e ndihmoi te arrinte 3 NHL First All-Star Team titujt.

Scott Niedermayer, nje nga mbrojtesit me te medhenj ne historine e NHL, Niedermayer ishte ne gjendje te shenonte--  ai kishte 10 gola plus ne kater nga 5 sezonet ne Anaheim-- dhe  nje planvendosje te lojtareve rreth tij. Me Chris Pronger dhe Niedermayer qe rrijne ne vijen blu te mbrojtjes Ducks ishte ne gjendje te fitonte kupen Stanley ne vitin 2007 dhe u njoh mbrojtja dominuese ne NHL. Pronger luajti nje rol te rendesishem per Ducks qe te arrinte te fitonte Kupen Stanley dhe qe te fitonte me vone edhe kampionatin.

 

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e departamentit te shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Anaheim Ducks nga Sports Events 365.

 

Bli Anaheim Ducks bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
0.4117860794067454.80.252.153