Na kontakto +355-694094425


Arizona Diamondbacks

Arizona Diamondbacks

Arizona Diamondbacks(shpesh mund te shikoni shkurt si D-Backs) jane skuader profesioniste ‘Bejsbollit’ me eskluzivitet ne Phoenix, Arizona dhe konkurojne  ne ligen “Major League Baseball” (MLB) si anetar ne ‘National League’ (NL) ne West division.

 

D-Backs eshte nje hyrje relativisht I ri ne World Pro-sport si ekskluzivitet I cili filloi zhvillimin e ekipit ne 1998. Diamondbacks kane fituar kampionatin “World Series” ne vitin 2001,  duke u bere ekipimi me zgjerimin me te shpejte ne “Major Leagues” qe fitoi kampionatin, I cili e arriti kete vetem ne vitin e 4-katert  nga fillimi I pjesmarrjes.  Ne fakt qe nga debutimi, Diamond Backs kane fituar 5-pese tituj te liges “National League West”, 1-nje “National League Championship” dhe ne 2001 “World Series”.

Skuadra I ka zhvilluar ndeshjet e shtepise ne “Chase Filed” dhe ajo dikur ka qene e njohur si “Bank One Ballpark”. Ballpark ishte riemertuar ne 2005, si nje rezultat I nje bashkimi korporatash I “Bank One” me “JPMorgan Chase & Co”.

Sigurisht viti 2001 ishte nje vit vertet special per World Series. Diamondbacks ishin duke luajtur kunder ekipit te famshem “New York Yankees” dhe ndenje e pergjithshme ishte se ekipi me pervoje duan te fitojne ndeshjen per qytetin e rrethuar dhe per disa kohe ajo u duk qe do te ishte ashtu por ne ne ndeshjen e 7-shtate femijet e ri ne bllokun e fundidt e arriten dhe vulosen vendin e tyre ne historine e bejsbollit.

Dy lojtaret me te mire te ekipit te cilet nurmat e tyre jane te terhequr jane Louis Gonzalez dhe Randy Johnson. Gonzalez nje nderthurje midis Kubes-Amerikes e kaloi vitin me te mire te tij me “Arizona Diamondbacks” dhe eshte nje nga lojtaret me popullor ne historine e klubit. Ai arriti te fitonte 7-shtate ndeshje ne 2001 ne World Series te Mariano Riviera I cili I dha Diamondbacks fitoren historike te kampionatit te I-pare ne World Series. Po ne kete vit ai fitoi cmimin “Silver Slugger” dhe ishte kampion ne “Home Run Derby”.

 

Randy Johnson hodhi topin e pare per Diamondbacks nga viti 1999-2004 dhe perseri nga viti 2007-2008. Me 303 fitoret e tij ne kariere ai renditet ne 5-vendet e pare ne historine e “Major League”, ndersa me 4875 “Strikesouts” ai qendron ne vendin e dyte e te gjitha kohrave. Ai gjithashtu luan nje rol te rendesishem ne fitoren e “World Series” ku ai thirrej ndryshme “Co-Mvp”. Nje nga lojtaret me te gjate ne historine e liges me 6-feet 10 inches ose (2.08m). Johnson u festua per arritjen, lojtarit me te shpejte ne ndeshje, ai rregullisht arrinte ne 100 miles per ore (160 km/ore). Ai eshte zgjedhur ne vitin 2005 si “Baseball Hall Of Fame” I cili ishte edhe viti I pare I dhenjes se kitej cmimi, dhe ishte antari I pare  qe pershkroi Hollin me uniformen e Diamonbacks.

 

Qe nga viti 2006 Sports Events eshte krenar per biletat me te besueshme ne treg, me politiken “Furnizim I Garantuar”, Cdo kerkese trajtohet nga perfaqesuesit tone te shitjes per te siguruar sherbimin me te mire per klientet tane.

Mos Prit! Bli sot bileten tuaj nga Sports Events 365 perArizona Diamondbacks.

Bli Arizona Diamondbacks bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
29 Qershor 2016,
12:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
01 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
02 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
03 Korrik 2016,
13:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
04 Korrik 2016,
18:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
05 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
06 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) San Francisco, CA, USA - AT&T Park
08 Korrik 2016,
19:15
nga
35
MLB (Baseball)(Baseball) San Francisco, CA, USA - AT&T Park
09 Korrik 2016,
13:05
nga
67
MLB (Baseball)(Baseball) San Francisco, CA, USA - AT&T Park
10 Korrik 2016,
17:05
nga
55
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
15 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
16 Korrik 2016,
17:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
17 Korrik 2016,
13:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
19 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Phoenix, AZ, USA - Chase Field
20 Korrik 2016,
12:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Cincinnati, OH, USA - Great American Ball Park
22 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Cincinnati, OH, USA - Great American Ball Park
23 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Cincinnati, OH, USA - Great American Ball Park
24 Korrik 2016,
13:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Milwaukee, WI, USA - Miller Park
25 Korrik 2016,
18:20
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Milwaukee, WI, USA - Miller Park
26 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Milwaukee, WI, USA - Miller Park
27 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Milwaukee, WI, USA - Miller Park
28 Korrik 2016,
13:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Los Angeles, CA, USA - Dodger Stadium
29 Korrik 2016,
19:10
nga
27
MLB (Baseball)(Baseball) Los Angeles, CA, USA - Dodger Stadium
30 Korrik 2016,
18:10
nga
27
MLB (Baseball)(Baseball) Los Angeles, CA, USA - Dodger Stadium
31 Korrik 2016,
13:10
nga
23