Na kontakto +355-694094425


Arsenal FC

Ekipi I futbollit Arsenal, I quajtur ndryshe “ Gjuetaret” u themelua ne vitin 1886, fillimisht si ekip me lojtare shtese. Eshte nje nga ekipet me te suksesshme te Anglise dhe ka qene ne krye te Futbollit Anglez duke mbajtur edhe rekordin per sezonet e njepasnjeshme.

Sezoni 2003-2004 do te mbahet mend nga tifozet e Arsenalit per nje kohe te gjate. Skuadra fitoi titullin e Premier League pa humbur as edhe nje ndeshje te vetme. Ishte sezoni I Thierry Henri ne te cilin ai I dhuroi nje finale dhe nje deshmi te padiskutueshme qe ai ishte nje nga lojtaret me te medhenj e asaj epoke. Gjithashtu ajo ishte fitorja e fundit per Arsenalin deri ne keto momente.

Arsenal ka fituar 13 tituj Lige, 11 Kupa FA, 2 League Cups dhe 13 FA te Komunitetit Shields. Shumica prej fitoreve jane realizuar nen menaxhimin e gjate dhe te suksesshem te Arsene Wenger. Ekipi gjithashtu ndaloi suksesin e tij ne vitin 2006 ne finale e Champions League, ku per pak humbi me FC Barcelona.

Wenger mori persiper Arsenalin ne vitin 1996 dhe e transformoi ekipin. Arritja e pare erdhi ne sezonin 1997-1998 ku Arsenal fitoi te dy kampionatet , te ndjekura pastaj nga 2 fitore te tjera te kampionateve dhe 4 fitore te FA Cup (fitorja e fundit ne sezonin 2013-2014). Sikurse u permend, 2003-2004 ishte sezoni me I mire dhe me I suksesshem ne historine e Arsenalit. Rrugetimi I gjate I pamposhtur ishte arsyeja qe ekipi mori edhe pseudonimin “Te Pamposhtur”

Shume lojtare te botes kane luajtur per Arsenal ne Kohen e Wenger si : Tony Adams, Ian Wright, Dennis Bergkamp, Cesc Fabregas, Patrick Viera, Robert Pires, Emmanuel Petit dhe Thierry Henry.

Rekordin e pjesemarrjes e mban David O’Leary me 772 te tilla nga 1975-1993.

Me nje skuader te kompozuar me lojtare te tille si : Aaron Ramsey, Mesut Ozil, Mathieu Flamini, Santi Cazorla, Danny Welbeck, Lukas Podolsky, Theo Walcott dhe Alexix Sanchez , Arsenal do te perpiqet te fitoje te gjithe titujt e sezonit 2014-2015.

Stadiumi I Arsenalit eshte Emirates I cili ka nje kapacitet prej 60 000 spektatoresh. Ne vitin 2006 ai u zevendesua me Hihbury I cili ka sherbyer si shtepia e Arsenalit per 93 vite. Perreth stadiumit gjenden 3 statuja te emrave legjendare te : Tony Adams, Herbert Chapman dhe Thierry Henry.

Dy rivalet me te forte te Arsenalit jane Tottenham Hotspur dhe Manchester United. Ndeshja mes Arsenal dhe Tottenham eshte quajtur si Derbi I Londres se Veriut dhe eshte nje nga Derbit me te medha ne boten e futbollit.

Qe ne vitin 2006 Sport Events ishte krenar qe eshte me I besueshem ne treg fale politikes “Suport I Garantuar”. Cdo porosi eshte ne pergjegjesi te plote per te qene sa me afer klientit.

Mos prit! Bli qe sot Biletat e UEFA Champion League me Sport Events 365. Biletat nuk kane tarifa te fshehura.

Bli Arsenal FC bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
MLS (Futboll)(Football (Soccer)) San Jose, CA, USA - Stadiumi Avaya
28 Korrik 2016,
18:00
Variety
of
Prices
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Carson, CA, USA - The Home Depot Center
31 Korrik 2016,
19:00
Jo perfundimtar
Variety
of
Prices
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Stavanger, Norvegji - Viking Stadion
05 Gusht 2016,
19:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Gothenburg, Suedi - Ullevi Stadium
07 Gusht 2016,
19:00
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
13 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
210
Premier League(Football (Soccer)) Leiscester, Angli - King Power Stadium
20 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
283
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Vicarage Road
27 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
240
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
10 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
143
Premier League(Football (Soccer)) Hull, Angli - KC Stadium
17 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
174
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
24 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
210
Premier League(Football (Soccer)) Burnley, Angli - Turf Moor
01 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
174
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
15 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
115
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
22 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
115
Premier League(Football (Soccer)) Sunderland, Angli - Stadium of Light
29 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
174
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
05 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
210
Premier League(Football (Soccer)) Manchester, Angli - Old Trafford
19 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
299
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
26 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
115
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
03 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
149
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
10 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
110
Premier League(Football (Soccer)) Liverpool, Angli - Goodison Park
14 Dhjetor 2016,
19:45
Jo perfundimtar
nga
180
Premier League(Football (Soccer)) Manchester, Angli - Etihad Stadium
17 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
188
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
26 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
115
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Emirates Stadium
31 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
121
Premier League(Football (Soccer)) Bournemouth, Angli - Goldsands Stadium
02 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
nga
604
Premier League(Football (Soccer)) Swansea, Wells - Liberty Stadium
14 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar