Na kontakto +355-694094425


Aston Villa

Aston Villa FC (e njohurndryshesi The Lions – “Luanet”) eshtenjengaskuadrat me teshquaradhe me tevjetra ne FutbollinAnglez. Eshtenjengatreskuadratqekaneqenepjese e themelimitteLiges se futbollitdhete Premier Liges – 2 skuadrat e tjerajane Blackburn Rovers dhe Everton.

Lista e sukseseveeshteshume e dukshme. Kane fituarKupenEuropiane ne 1981-82, dhekeshtueshtenjenga 5 skuadratqekanefituarKampionatinKryesorEuropianqetaninjihet me emrin UEFA Champions League. FituanKampionatin e Grupitte Pare 7 here, tefundit ne vitin 1980-81, Kupen FA 7 here, Kupen e Liges se Futbollit 5 here dhe UEFA Super Cup ne vitin 1982. Ata gjithashtundajne me Tottenham Hotspur ketesukses duke kontribuar 72 lojtare ne skuadrenAngleze.

Rivalet me temedhenjte Aston Villa jane : Birmingham City dhesic njihetedhendrysheDerbi I Dyteeshteluajturqe ne vitin 1879 – megjithatekjoeshteaktualisht e pezulluarmeqenesetedyjaskuadratjane ne Ligatendryshme. Ngjyrat e skuadresjaneBluza : E Kuqe me krahetBojeqielli, TutatebardhadheCorapeBojeqielli. Simboli I tyretradicionalkaqenenje Luan ngjyrefloriri ne njesfondngjyreBluteHapurdhe me mbishkrimin “Gati”. Gjate ceremonies se tyrembeshtetesteskuadresjanePrinc William dheViolinisti Nigel Kennedy.

Kjoskuaderpatinjefillimtembare ne Premier Ligen e vitit 1992, duke perfunduar e dyta ne Manchester United. Pas kesaj, struktura e tyreishte ne kundershtim, megjithateata u kualifikuan ne menyreterregullt per ne UEFA Cup dhefituan 2 KupateLiges. Ne finalen e Kupes FA I mbajtur ne Stadiumin e vjeterteWembley , Villa humbi 1 me 0 kundrejt Chelsea-t.

Gjatekesajperiudheskuadranukmbajtiasnjeherenjepozicionte mire ne Grupdhenukkanepasurtenjejtinmenaxher per njekohetegjate. David O’Leary e mbylli ne vitin 2006 pasiaksioneri me I madh Randy Lerner shiti 38 % teaksionevetetij per arsyeshendetesore. Randy Lerner, Biznesmen American dhepronar I NFL Cleveland Browns zurivendin e tij. Lerner solli Martin O’Neill simenaxherdheshumendryshimendodhen ne keteskuader.

Viti 2010 solli 2 udhetimejotesuksesshmene Stadiumin e riWembley: humbjen me Manchester United 2-1 ne finale e Kupes se Ligesdhehumbjen ne gjysemfinalen e Kupes FA kundrejtChealsea-t.

Kjoishtenjehyrjeper ardhjetdheikjet e shumemenaxhereve : O’Neill dhadoreheqjen 5 diteperparasezonit 2010-11 dhe u zevendesuanga Gerard Houllier. Doreheqja e Houllier per arsyeshendetesoresollitakimin e diskutueshem me Birmingham City I menaxhuarnga Alex McLeish.McLeish qendroivetemnjesezonkur Villa shmangurenjen ne vendin e 16-te.Menaxheri I Ex-Norwich , Paul Lambert zevendesoi McLeish  ,por ne sezonin 2014-15 Aston Villa shenoivetem 12 Gola ne 25 ndeshje.

Sherwood ishtepergjegjes per disapermiresime ne performancen e skuadres be Premier Lige, duke fituar 4 me 0 kundrejtSunderland :megjithatenjehumbjenga Manchester United e zbritiskuadrennjerenditje me poshte. Suksesi me I madh per tushenuarkaqene ne Kupen e FA me fitoretKunder Leicester City, West Bromwich Albion dhe se fundi njefitore ne gjysem finale kunderLiverpoolit.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshtekrenarqeeshteagjenti me I besueshem I biletavene treg, me politikat “Suport I Garantuar”.Cdoporosindiqetnganjeperfaqesues I DepartamentitteShitjeve per tesiguruarKujdesin me te mire ndajKlientit.

Mosprisni! Blini biletattuaja per Aston Villa nga Sports Events 365.Shumellojshmeria e biletavenukpermbantarifatefshehura.

Bli Aston Villa bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
0.4194388389587423.20.16.129