Na kontakto +355-694094425


Atlanta Braves

The Atlanta Braves

Skuadra e Atlanta Braves eshte nje skuader profesionale Baseball e vendosur ne Atlanta, Georga dhe luan ne stadiumin e East Division of the National Laegue (NL) ne Major League Baseball (MLB). Momentalisht skuadra Braves luan ne Stadiumin Turner Field , ku kane luajtur qe ne vitin 1997, por ne vitin 2017, skuadra do te zhvendoset ne Trust Park, nje stadium ne Cumberland te shtetit Cobb.

 

Emri “Braves”, I cili per here te pare u perdor ne vitin 1912, vjen nga perkufizimi per nje luftetar Kombetar Amerikan. Pseudonimi I dashur eshte “the Bravos”.

Nga viti 1991 deri ne 2005 the Braves ishte nje nga skuadrat me te suksesshme ne baseball, duke fituar titujt e kategorise, 14 here rradhazi ne ate periudhe. Skuadra Braves NL West 1991-93 dhe NL East 1995-2005, dhe u rikthyen ne ndeshjet playoffs si National Wild Card ne vitin 2010. Skuadra avancoi ne Serine Boterore 5 here ne 1990 , duke fitur edhe tituj. Qe ne debutimin e tyre ne National League ne vitin 1876, ka fituar 16 tituj kategorie, 17 National League dhe 3 Kampionate Word Seriesne vitin 1914 si Boston Braves, ne vitin 1957 si Milwaukee Braves dhe ne vitin 1995 ne Atlanta. Braves mbajne vecantine e te qenit te vetmit Major League Baseball te cilet kane fituar Word Series ne 3 qytete te ndryshme.

Se bashku me Chicago Cubs, Braves eshte nje nga skuadrat qe kane ngelur ne National League qe ne fillimet e tyre ne Boston, Massachusetts ne vitin 1871 si Boston Red Stockings (si nje titull nga American League’s Boston Red Sox) keshtu qe  konsiderohen si me te vjetrit qe lujane ne Ameriken e Veriut.

Pasi kane ndryshuar 7 emra , me ne fund skuadra vendosi qe te operoje me emrin Boston Braves,  i cili zgjati me shume se gjysma e shekullit te 20-te. Me vone, ne vitin 1953, skuadra u zhvendos ne Milwaukee, Wisconsin dhe mori emrin Milwaukee Braves dhe ne fund u zhvendosen ne vitin 1966 ne Atlanta.

Qendrimi I skuadres ne Atlanta mbahet mend per karrieren e Hank Aaron ne vitin 1974. Hank njihet si lojtari me I mire I te gjitha koherave dhe disa thone qe ai eshte lojtari me I madh qe mban uniformen e baseball. Ai ishte National League MPV ne vitin 1957 dhe ka fituar  24 here titullin All Star. Aaron ishte nje pionier per lojen e baseball.

Warren Sphan eshte lojtari me I madh ne historine e organizimit te Atlanta Braves. Ai renditet I pari ne kategorine qe perfshin : gjuajtje 46, fitore 365, shutouts 63 dhe games started 35.

Eddie Matthews, I cili mban titullin e te qenit lojtari I vetem qe ka luajtur me Braves gjate gjithe zhvendosjes se skuadres be Boston, Milwaukee dhe Atlanta, eshte nje nga lojtaret me te medhenj ne historine e Major League. Ai eshte I dyti ne historine e Braves me 493 home ruins dhe I dyti ne RBI me 388.

Ne vitin 1993 skuadra Braves solli edhe Greg Maddux per tu bashkuar nje rotacioni qe tashme kishte perfshire Tom Glavine, John Smoltz. Kjo treshe e drejtoi skuadren drejt fitores se titujve per kategorine. Ato fituan 26 tituj All Star dhe 7 Cmime Cy Young.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga nje perfaqesues nga departamenti I shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Atlanta Braves nga Sports Events 365. 

 

Bli Atlanta Braves bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
27 Qershor 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
28 Qershor 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
29 Qershor 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
30 Qershor 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
01 Korrik 2016,
19:35
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
02 Korrik 2016,
16:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
03 Korrik 2016,
17:05
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Philadelphia, PA, USA - Citizens Bank Park
04 Korrik 2016,
16:05
nga
31
MLB (Baseball)(Baseball) Philadelphia, PA, USA - Citizens Bank Park
05 Korrik 2016,
19:05
nga
35
MLB (Baseball)(Baseball) Philadelphia, PA, USA - Citizens Bank Park
06 Korrik 2016,
13:05
nga
32
MLB (Baseball)(Baseball) Chicago, IL, USA - US Cellular Field
08 Korrik 2016,
19:10
nga
25
MLB (Baseball)(Baseball) Chicago, IL, USA - US Cellular Field
09 Korrik 2016,
13:10
nga
26
MLB (Baseball)(Baseball) Chicago, IL, USA - US Cellular Field
10 Korrik 2016,
13:10
nga
25
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
15 Korrik 2016,
19:35
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
16 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Atlanta, GA, USA - Turner Field
17 Korrik 2016,
13:35
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Cincinnati, OH, USA - Great American Ball Park
18 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Cincinnati, OH, USA - Great American Ball Park
19 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Cincinnati, OH, USA - Great American Ball Park
20 Korrik 2016,
12:35
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Denver, CO, USA - Coors Field
21 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Denver, CO, USA - Coors Field
22 Korrik 2016,
18:40
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Denver, CO, USA - Coors Field
23 Korrik 2016,
18:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Denver, CO, USA - Coors Field
24 Korrik 2016,
14:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Minneapolis, MN, USA - Target Field
26 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices
MLB (Baseball)(Baseball) Minneapolis, MN, USA - Target Field
27 Korrik 2016,
19:10
Variety
of
Prices