Na kontakto +355-694094425


Atlanta Falcons

The Atlanta Falcons

Atlanta Falcons eshte nje skuader profesionale futbolli e vendosur ne Atlanta, Georga e cila luan ne South Division of National Football Conference (NFC) ne National Football League (NFL). Kjo skuader ju bashkua NFL ne vitin 1965 si nje skuader e zgjeruar, pas NFL-se, Rankin Smith u ofrua qe te mbante te bashkuar nga rivalet e American Football League (AFL). AFL garantoi nje ekskluzivitet ne Miami, Florida (Miami Dolphins). Skuadra e Falcons renditet me Dolphins (te cilet gjithashtu filluan te luajne ne 1966) dhe jane me te vjetrit e NFL ne Deep South dhe jane nder skuadrat e NFL me te vjetra  ne rajon.

Ne gjysmen e shekullit te pro sportit, skuadra e Falcons ka arritur nje record prej 316-414-6, duke fituar kampionatet ne 1980,1998,2004,2010 dhe 2012. Pjesemarrja e vetem ne Super Bowl ishte gjate sezonit 1998 ne Super Bowl XXIII ne Miami te cilet humben 34-19 me kampionin Denver Broncos.

Momentalisht Falcons luan ne Georgia Dome ne qender te Atlanta, por jane ne liste per tu zhvendosur ne Stadiumin e ri te Mercedes-Benz, I cili aktualisht eshte ne ndertim. Pseudonimi I skuadres eshte Dirty Birds, maskota e tyre eshte Freddie Falcon dhe ngjyrat e tyre jane : e zeza, e kuqja, e argjendte dhe e bardha.

Duke hedhur nje veshtrim ne nder te lojtareve te Falcons, shume fansa te skuadres mendojne qe ne vend te pare eshte Tommy Nobis. Ai ishte lojtari me I mire ne skuadren e pare dhe NFL Rookie of the Year. Nobis grumbulloi 294 duke I kombinuar hedhjet gjate sezonit te pare.

Qendermbrojtesi Steve Bartkowski, u zgjodh ne draftin e NFL ne vitin 1975. NFL Rookie of the Year ne vitin 1975, Bartkpowski eshte nje nga 9 qendermbrojtesit ne historine e NFL qe ka arritur 30 gola ne sezone te njepasnjeshme (1980 & 1981) te pakten njehere ne karrieren e tij. Ai mbetet lideri I te gjitha koherave me 23 470 pasime dhe 154 gola.

Ne vitin 1981 William Andrews udhehoqi NFL me 2036 pasime. Ai shkoi mbi 1300 pasime dhe shenoi 12 gola , por fatkeqesisht nje demtim ne gju ne vitin 1984 zvogeloi karrieren e tij.

Claude Humphrey, u nominua First – Team All-Pro 5 here (1971-74 dhe 1977), Second-Team All-Pro 3 here (1969, 1970, 1976) dhe All-NFC 6 here (1970-74, 1977). Humphrey eshte nje anetar I Georgia Hall of Fame dhe Tennesse Hall of Fame. Kolegu I tij mban numrin e tij dhe e perfshiu ate ne Hall of Fame. Gjithashtu edhe shkolla e mban bluzen e tij dhe ai eshte nje anetar I shkolles.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me politikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e departamentit te shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Atlanta Falcons nga Sports Events 365.

 

Bli Atlanta Falcons bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit
NFL Para sezonale(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
11 Gusht 2016,
19:00
nga
24
NFL Para sezonale(US Football) Cleveland, OH, USA - FirstEnergy Stadium (formerly Cleveland Browns Stadium)
18 Gusht 2016,
20:00
nga
24
NFL Para sezonale(US Football) Miami, FL, USA - Sun Life Stadium
25 Gusht 2016,
20:00
Variety
of
Prices
NFL Para sezonale(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
01 Shtator 2016,
19:00
nga
23
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
11 Shtator 2016,
13:00
nga
60
NFL (US Football)(US Football) Oakland, CA, USA - Overstock.com Coliseum (formerly Oakland Coliseum)
18 Shtator 2016,
13:25
nga
137
NFL (US Football)(US Football) New Orleans, LA, USA - Mercedes-Benz Superdome
26 Shtator 2016,
19:30
nga
102
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
02 Tetor 2016,
13:00
nga
81
NFL (US Football)(US Football) Denver, CO, USA - Sports Authority Field At Mile High
09 Tetor 2016,
14:05
nga
141
NFL (US Football)(US Football) Seattle, WA, USA - CenturyLink Field
16 Tetor 2016,
13:25
nga
253
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
23 Tetor 2016,
16:05
nga
57
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
30 Tetor 2016,
13:00
nga
120
NFL (US Football)(US Football) Tampa, FL, USA - Raymond James Stadium
03 Nentor 2016,
20:25
nga
70
NFL (US Football)(US Football) Philadelphia, PA, USA - Lincoln Financial Field
13 Nentor 2016,
13:00
nga
116
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
27 Nentor 2016,
13:00
nga
58
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
04 Dhjetor 2016,
13:00
nga
56
NFL (US Football)(US Football) Los Angeles, CA, USA - Los Angeles Memorial Coliseum
11 Dhjetor 2016,
13:25
nga
108
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
18 Dhjetor 2016,
16:05
nga
61
NFL (US Football)(US Football) Charlotte, NC, USA - Bank of America Stadium
24 Dhjetor 2016,
13:00
nga
95
NFL (US Football)(US Football) Atlanta, GA, USA - Georgia Dome
01 Janar 2017,
13:00
nga
101