Na kontakto +355-694094425


Bayer Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen apo shkurtimisht Bayer eshte nje skuader qe luan ne renditjen e larte ne  Gjermani, Bundesliga ne qytetin e Leverkusen ne Westphalia. Ndeshjet I luan ne Bay Arena. Eshte themeluar ne vitin 1904 nga punonjesit e Farmaceutikes se Bayer qe I kishin zyrat qendrore ne Leverkusen dhe prandaj edhe u quajt me ate emer.

Deri ne vitin 1951 Bayer arriti ne majat e futbollit Gjerman ku qendruan deri ne vitin 1956 qe pesuan renje,  dhe pas me shume se 20 vite , gjate sezonit 1979-80 , Bayer arriti te luaje ne Bundesliga. Gjate viteve ne vazhdim, Bayer u be nje skuader e stabilizuar ne rradhet e para te futbollit Gjerman dhe ne vitin 1988 erdhi edhe fitorja e Kupes UEFA. Duke qene 3-0 gjate pjeses se pare ne finale me Spanjollet, ata shenuan ne ndeshjen e kthimit 3-2 me penallti. Bayer gjithashtu fitoi Kupen e Gjermanise ne vitin 1993.

Disa lojtare karizmatike ju bashkuan skuadres se Gjermanise duke perfshire ketu edhe 3 lojtare te Gjermanise Lindore : Ulf Kirsten, Andreas Thom dhe Jens Melzig.

Lojtare te tjere : Braziljanet Jorghino dhe Paulo Sergio dhe Ceku Pavel Hapal se bashku me yjet si Bernd Schuster dhe Rudi Vollerro.

Mes viteve 1996 dhe 2010, Bayer ishte kandidat 5 here per ne Bundesliga dhe njehere ne UEFA Champions Lige. Ne vitin 2014-15 ne Bundesliga , perfunduan ne vendin e 4-rt.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e departamentit te shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Bayer 04 Leverekusen nga Sports Events 365.

Bli Bayer Leverkusen bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit