Na kontakto +355-694094425


Bayern Munich

Tifozet e Bayern Munich po qezohen me momentet e lavdishme ne historine e ekipit. Por 2 jane arritjet me te rendesishme mbi te gjitha. E para, eshte fitorja e 3 Kupave Europiane njera pas tjetres te cilat I dhuruan ekipit Trofeun e Perhershem. Se dyti, fitorja e trefishte Kontinentale e sezonit 2012 - 2013 e la pas traumen qe perjetuan pas humbjes se kesaj mundesie ne sezonin 1998 – 1999.

Ekzistojne pak ekipe te cilat kane rrembyer trofete ne te njejten menyre si Bayern Munich. Qe ne inagurimin e Bundesliges ne vitin 1963, ekipi ka fituar kampionatet kombetare 23 here, Kupen DFB Pokal 16 here, Kupen e Liges 6 here dhe Super Kupen Gjermane 5 here. Shume nga keto aritjet jane rekord ne Futbollin Gjerman. Nderkombetarisht , skuadra ka fituar 5 Kupa te Europes, 1 UEFA, 1 UEFA Cup Winners, 1 UEFA Super Cup, 2 Intercontinental Cup dhe 1 FIFA Club World Cup.

FC Bayern u themelua ne vitin 1900 ne Munich. Por nuk ka qene gjithmone nje skuader kaq e suksesshme. Iu deshen 32 vite per te fituar Kupen e Pare Kombetare. Ky titull, I fituar ne 1932  ishte I vetmi deri ne vitin 1957 kur fitoi DFB-Pokal. Por nga viti 1965 u shnderrua ne Ekipin me dominues ne Futbollin Gjerman. Personi qe beri te mundur kete eshte Franz Beckenbauer. Si  Lojtar (1964-1977), si menaxher (1994=1996) dhe president (1994-2009) , emri I Beckenbauer u be sinonim me titujt e Fitoreve.

Te tjere lojtare kyc jane : Gred Muller, Sepp Maier, Uli Hoeness, Franz Roth, Paul Breitner, Klaus Augentaler, Karl Heinz Rummenigge, Lothar Mattahaus, Stefan Effenberg, Oliver Kahn, Mehmet Scholl, Giovane Elber dhe Bixente Lizarazu.

Shume menaxhere te medhenj kane udhehequr ekipin. 3 nga ata u dalluan si me dominuesit : Udo Lattek, Ottmar Hitzfeld dhe Jupp Heynckes.

Rekordi I golave I perket Gerd Muller me numrin e pabesueshem me 525 Gola (ne 15 sezone). Shume larg pas tij dhe I dyti ne liste eshte Karl Heinz Rummeningge me 218 Gola (ne 10 sezone). Rekordin e Pjesemarrjeve e mban Oliver Kahn me 632 te tilla ne 14 sezone. I dyti ne liste eshte Sepp Maier me 623 pjesemarrje ne 18 sezone.

Ekipi luan ne Allianz Arena me nje kapacitet prej 75 024 vendesh I cili u ndertua per Kupen e Botes 2006. Ky eshte stadium kryesor qe ne vitin 2005, I cili zevendesoi Stadiumin Olympic I cili kishte sherbyer si stadium kryesor qe prej vitit 1972.

 Pas fitores se Treshes Kontinentale , Bayern Munich caktoi Pep Gurdiola si menaxher. Me lojtare si : Arjen Robben, Xabi Alonso, Mario Gotze, Frank Ribbery, Thomas Muller, Robert Lewandowskki, Bastian Schweinsteiger, Javi Martinez, Dante, Thiago, David Alaba, Philipp Lahm dhe Gol-shenuesi Manuel Neuer, Byrern Munich do te perpiqet te fitoje me shume tituj dhe ka mundesi qe te jete Ekipi I Pare Europian qe fiton nje Treshe Kontinentale per here te dyte.

Qe ne vitin 2006, Sport Events eshte krenar qe eshte ndermjetesuesi me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga Departamenti I Shitjeve per te siguruar Kujdesin me te Mire ndaj Klientit.

Mos prisni! Blini biletat tuaja per Buyern Munich nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura. 

Bli Bayern Munich bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
20 Korrik 2016,
20:30
nga
34
Kupa Nderkombetare e Kampioneve(Football (Soccer)) Chicago, IL, USA - Soldier Field
27 Korrik 2016,
20:00
nga
67
Kupa Nderkombetare e Kampioneve(Football (Soccer)) Charlotte, NC, USA - Bank of America Stadium
30 Korrik 2016,
17:00
nga
67
Kupa Nderkombetare e Kampioneve(Football (Soccer)) East Rutherford, NJ, USA - MetLife Stadium
03 Gusht 2016,
19:30
nga
134
DFL-Superkupa(Football (Soccer)) Dortmund, Gjermania - Signal Iduna Park (Westfalenstadion)
14 Gusht 2016,
20:30
nga
106
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
26 Gusht 2016,
20:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Gelsenkirchen, Gjermania - Veltins Arena
10 Shtator 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
240
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
17 Shtator 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
20 Shtator 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Hamburg, Gjermania - Imtech Arena (Volksparkstadion)
24 Shtator 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
01 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
204
Bundesliga(Football (Soccer)) Frankfurt, Gjermania - Commerzbank Arena
15 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
22 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
204
Bundesliga(Football (Soccer)) Augsburg, Gjermania - WWK ARENA
29 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
263
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
05 Nentor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
157
Bundesliga(Football (Soccer)) Dortmund, Gjermania - Signal Iduna Park (Westfalenstadion)
19 Nentor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
323
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
26 Nentor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
204
Bundesliga(Football (Soccer)) Mainz, Gjermania - Coface Arena
03 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
10 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
157
Bundesliga(Football (Soccer)) Darmstadt, Gjermania - Merck-Stadion am Bollenfalltor
17 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
403
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
20 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Freiburg, Gjermania - Mage Solar Stadion
21 Janar 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
299
Bundesliga(Football (Soccer)) Bremen, Gjermania - Weserstadion
28 Janar 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
192
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
04 Shkurt 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
204
Bundesliga(Football (Soccer)) Ingolstadt, Gjermania - Audi Sportpark
11 Shkurt 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
299