Na kontakto +355-694094425


Cleveland Cavaliers

Cleveland Cavaliers

Historia e Cleveland Cavaliers, e njohur si Cavs, fillon qe ne vitin 1970 kur erdhi si nje ekip ekspansioni – e percaktuar si nje skuader e re ne ligen sportive, ne nje qytet qe me perpara nuk kishte marre pjese ne lige. Emri Cavaliers u zgjodh nga mbeshtetesit gjate nje konkurrsi gazetarie ndermjet alternativave : “Jays”, “Foresters” dhe “Presidents”. Cavs konkurron ne NBA si anetar I Kategorise se Konferences Lindore Qendrore.

Skuadra Cavs luan jashte Arenes Quicken Loans ne qytetin e tyre Cleveland, Ohio; pronari I ekipit qe ne vitin 2005 eshte Quicken Loans Chairman Dan Gilbert. Ato kane fituar 4 kampionate te Central Division (1976, 2009, 2010 dhe 2015) dhe dy kampionate Eastern Conference (2007 dhe 2015). Cavaliers kane arritur ne ndeshjet Playoffs 19 here pa llogaritur nje titull NBA gjate historise se tyre 45-vjecare. Megjithate, skuadra ka nje sere ndryshimesh te dyshimta te tilla si mandati I Ted Stepien I cili drejtoi NBA qe te krijonte nje rregull per zgjedhjen e projekteve (“Rregulli I Stefien”) dhe loje e humbur 26 ne 2010-11, qe barazoi rekordin per nje kohe te gjate ne sportin professional te Amerikes.

Cdo tifoz basketbolli qe interesohet per te bere tifo per nje skuader qe qendron ne krye te klasifikimit, Cleveland Cavaliers eshte zgjedhja e duhur. Skuadra momentalisht sillet rreth lojtareve yje si: Kevin Love, Lebron James, Kyrie Irving, Iman Shumpert dhe J.R. Smith. Skuadra Cavs drejtohet ish –tranjeri I Maccabi Tel Aviv, Davis Blatt.   

Lebron James ka pasur nje karriere per tu mbajtur mend dhe te pakundershtueshme – duke fituar 2 Kampionate NBA (2012,2013), 4 Cmime te Lojtarit me me Vlere NBA (2009, 2010,2012 dhe 2013), 2 cmime NBA Finals MVP (2012,2013), dy medalje Gold Olympic (2008,2012), titullin e shenuesit me te mire te NBA (2008) dhe cmimin e vitit NBA Rookie (2004). Ne vitin 2010 u largua nga Cavs per tek Miami, por u rikthye ne vitin 2014 ku edhe ndihmoi skuadren te shkonte ne finalet e NBA ku edhe u mposhten nga Warriors.

Lojtaret yje qe kane qene pjese e skuadres Cavs jane: Austin Carr-nje mesfushor I cili ndihmoi skuadren te shkonte ne ndeshjet playoffs ne 1975-78, mesfushori Brad Daugherty I cili mbante rekordin e pikeve te shenuara deri ne momentin qe erdhi Lebron James dhe Amerikani Zydrunas Ilgauskas I cili mban rekordin per numrin e lojrave te luajtura.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg , me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit nga Departamenti I shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per skuadren e Cleveland Cavaliers nga Sports Events 365.

Bli Cleveland Cavaliers bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit