Na kontakto +355-694094425


Juventus FC

Juventus apo Juventus Torino, emri I plote, eshte nje skuader Italiane qe adhurohet nga shume njerez, qe vleresohet nga furnitoret dhe qe shikohet me zili nga konkurrentet per rekordet e fitoreve te trefeve. Pervec kesaj, kjo skuader njihet edhe me emrin Old Lady, e cila u themelua ne vitin 1897. Fakti qe kjo skuader ka qene gjithmone e renditur ne Serine A eshte dicka qe admirohet nga shume tifoze. Perjashtimi I vetem nga kjo kategori ishte sezoni 2006-07, e cila u perfshi ne nje skandal dhe si rrjedhoje zbriti ne kategorine B.

Juventus ka fituar cdo titull te mundshem te Europes dhe kjo deklarate tregon qarte madheshtine e kesaj skuadre. Vlejne shume te permendim Rekordet me te rendesishme, duke iu lene vend sukseseve te ardhshme.

  • 28 Tituj te Liges – nje rekord I pathyeshem

  • 9 Kupa te Italise

  • Kupa e Kampionatit Europian/2 Trofe UEFA

  • Akoma nje tjeter rekord per Kupen e 3-te UEFA

  • 2 Super Kupa UEFA

  • 1 Kupe Intertoto UEFA

Nese permbledhim te gjitha trofete e fituara, mund te nxjerrim keto statistika: Juve eshte skuadra e 7-te ne bote dhe renditet e 4-ta mes skuadrave Europiane qe kane fituar kampionatet me te medha qe futbolli mund te ofroje.

Mund te hedhim nje veshtrim ne 120 vite Histori dhe keshtu informohemi per lojtaret te cilet kane beret e mundur qe skuadra te kete kaq shume arritje. Kur themi Juve pa dyshim qe themi Alessandro Del Piero. Prapa talentit dhe angazhimit te tij gjate cdo ndeshje, kjo legjende mban emrin e tij te gdhendur ne histori per shkak te besnikerise te tij. Ai ishte nje kapiten I cili kurre nuk e braktisi anijen. Nje tjeter legjende, nje lojtar me aftesi te medha ka qene edhe Gaetano Scirea. 5 Lojtare te futbollit kane arritur te fitojne te gjitha trefete e mundshme dhe njeri prej tyre eshte edhe Gaetano. Nje tjeter lojtar I madh per Juventus eshte edhe Antonio Conte I cili luftoi per kete skuader per 12 vite. Kesaj liste te lojtareve te medhenj te Juves duhet ti shtohet edhe Gianluigi Buffon, nje nga gole-shenuesit me te mire te te gjitha koherave dhe aktualisht kapiten I skuadres. Gjithashtu duhet te permendim Zinedine Zidane per kontributin e tij ne futbollin boteror. Dhe nuk duhet te harrojme Michel Platini I cili fitoi edhe titullin si futbollisti Europjan e vitit per 3 vite rradhazi.

12 Milione Tifoze po mbeshtesin Juventus qofte humbje apo fitore. Ky numer llogarit per 29 % te Fansave te Futbollit Italian dhe kjo sigurisht ben qe te jete skuadra me e madhe Italiane e te gjitha koherave dhe te adhurohet nga 180 milione fansa ne te gjithe globin. Kur Juventus zbriti ne Kategorine B, lojtaret luftuan per te fituar titullin e kesaj kategorie dhe kurre nuk u dorezuan vetem per shkak te renditjes apo te skandalit ne te cilin ishin perfshire. Keshtu kjo skuader meriton te gjithe mirenjohjen qe mund te marre , madje edhe te rivaleve si Torino, Milano, Roma dhe Fiorentina.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem I biletave ne treg me politikat “Mbeshtetje e Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga nje nga perfaqesuesit tone te shitjeve ne menyre qe te siguroje kujdesin me mire ndaj klientit.

Mos Prit! Blini sot biletat e Juventus nga Sports Events. Shumellojshmeria e biletave per Juventus nuk permban tarifa te fshehura.

Bli Juventus FC bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Kupa Nderkombetare e Kampioneve(Football (Soccer)) Melbourne, Australia - Melbourne Cricket Ground
26 Korrik 2016,
20:00
nga
57
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
07 Gusht 2016,
13:00
nga
257
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Linz, Austria - Linzer Stadion (Auf der Gugl)
14 Gusht 2016,
18:30
Jo perfundimtar
nga
54
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
21 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
28 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
11 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Milan, Italia - Stadio San Siro (Giuseppe Meazza)
18 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
21 Shtator 2016,
20:45
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Palermo, Italia - Stadio Renzo Barbera
25 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Empoli, Italia - Stadio Carlo Castellani
02 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
16 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Milan, Italia - Stadio San Siro (Giuseppe Meazza)
23 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
26 Tetor 2016,
20:45
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
30 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Verona, Italia - Stadio Marcantonio Bentegodi
06 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
20 Nentor 2016,
20:45
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Genova, Italia - Stadio Luigi Ferraris
27 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
04 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Stadio Olimpico di Torino
11 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
18 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Pescara, Italia - Stadio Adriatico
22 Dhjetor 2016,
20:45
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
08 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Florence, Italia - Stadio Artemio Franchi
15 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
22 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Reggio Emilia, Italia - Stadio Città del Tricolore
29 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
6.473287105560323.20.16.129