Na kontakto +355-694094425


Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers


Los Angeles Clippers konkurrojne ne NBA si anetar te Divizionit Paqesor te Konferences Perendimore. Skuadra e Clippers luan ne Staples Center te cilin e ndajne me rivalet e tyre Los Angeles Lakers sikurse edhe me Los Angeles Sparks te NBA per femra, dhe Los Angeles Kings te Liges se Hokeyt (NHL).

Eksluziviteti filloi ne vitin 1970 si Buffalo Braves, nje nga 3 skuadrat ekspansive.-duke hyre ne nje zone ku sporti nuk ishte prezantuar ne ate nivel-dhe po ate vita to shijuan NBA. Tete vite me vone ne vitin 1978 e drejta kaloi nga Buffalo, New York ne San Diego, California ku edhe luajten me emrin San Diego Clippers. Me vone ne vitin 1984 ndodhi edhe nje levizje tjeter per ne Los Angeles. Megjithate vetem pak sukses mjaftoi per te zhdukur pershtypjen e qenit deshtake per shume vite – dicka qe ishte problematike ne krahasimet qe jane bere ne menyre te pashmangshme me Lakers.  

Gjate kalimit te kohes eshte vene re nje permiresim I dukshem ne fatet e LA Clippers, vecanerisht pas blerjes se lojtareve kyc si: Blake Griffin, DeAndre Jordan dhe Chris Paul. Griffin u zgjodh fillimisht nga Clippres ne Draftin e NBA te vitit 2009, dhe qe atehere ka qene 5 here NBA All-Star dhe 4 here ne zgjedhjet All-NBA. Jordan, ka luajtur per skuadren e Clippres qe ne vitin 2008 dhe forca dhe angazhimi qe solli ne skuader u ilustruan me faktin qe ishte njeriu I hekurt per ndeshje rradhazi ne NBA. Chris Paul, I vleresuar si nje nga sportistet qe jane paguar me shume, ka fituar NBA Rookie te Year Award, dy medalje Goldi dhe drejtoi NBA 4 here ne mbrojtje dhe 6 here ne hedhje. Gjithashtu eshte zgjedhur ne tete skuadra NBA All-Star, 7 skuadra All-NBA dhe 7 skuadra All-Defensive.

Keshtu gjate vitit 2013 per here te pare fituan titullin e Pacific Division te NBA Western Conference, duke luajtur ndeshjet Playoffs per te nenten here ne historine e tyre dhe per here te trete ne tete sezone. Gjithashtu arriten te dalin me mire se Lakers per te pesten here dhe u shpallen perseri kampione te kategorise ne vitin 2014. Skuadra e Clippers arriti ne ndeshjet e Playoffs ne 2015 ku edhe u mposhten nga Kampionet e NBA, San Antonio Spurs te cilet fituan ne sekondat e fundit. Ne serite e ardhshme u perballenme Houston Rockets ku edhe perfunduan 3-1.    

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenaq qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit nga Departamenti I Shitjeve  ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Los Angeles Clippers nga Sports Events 365.

 

 

Bli Los Angeles Clippers bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
0.8560149669647223.20.116.7