Na kontakto +355-694094425


FC Nantes

                                                            Nantes

Ekipi I futbollit te Nantes, qe zakonisht njihet vetem me emrin Nantes vjen nga qyteti me te njejtin emer I cili ndodhet ne Rajonin Pays de la Loire ne France. Nantes eshte formuar gjate luftes se dyte Boterore kur disa ekipe vendase u angazhuan per te formuar nje skuader te madhe. Gjate gjithe historise se saj, Nantes njihet per stilin individualisht te lojes dhe per shpirtin e skuadres.

Deri ne vitin 1963 Nantes ju mohua hyrja ne kategorine e larte ne Futbollin Francez. Megjithate Nantes ka pasur rekordin e te qenit skuadra me e suksesshme ne France, qe ka fituar 8 Tituj te Liges 1, 3 fitore te Kupes se Frances dhe fitoren e La Ligue.

2 titujt e pare te Liges erdhen menjehere, I pari ne 1964-65 dhe menjehere me pas 1965-66. Edhe kater tituj te tjere erdhen ne dy dekata e mepasme: 1973, 1977, 1980 dhe 1983. Ne vitin 1979, Nantes fitoi per here te pare Kupen e Frances kunder Auxerre 4-1 pas kohes shtese. Eric Pecout sigurisht qe do te mbahet mend nga mbeshtetesit e Nantes, kur ai dha nje goditje me koke gjate ndeshjes. Nantes ishte ne prag te nje Kupe historike dhe Lige ne vitin 1983 duke luajtur kunder Paris Saint Germain. Pavaresisht nje goli spektakolar nga sulmuesi I Nantes , Jose Toure, PSG fitoi 3-2.

Dy tituj te tjere te Liges 1 erdhen me pas ne vitet 1994-95 dhe 2000-01 dhe Kupa e Frances ne Maj 2000 kur FC Nantes Atlantique fitoi kunder Calais 2-1, 2 golat e shenuara nga Antoine Siberski perfshire edhe nje penallti ne minuten e fundit te kohes normale.

Nantes gjithmone eshte njohur per sistemin e saj me lojtare te rinj dhe ka nxjerre ne dukje disa talente te asaj kohe. Lojtare qe kane qene ne qender te vemendjes jane: Marcel Desailly I cili vazhdoi te luaje me Marsejen, AC Roma dhe Celsin dhe ka qene nje lojtar I rendesishem I skuadres Franceze, Didier Deschamps I cili ka luajtur per Celsin dhe Juventus dhe tani eshte Menaxher I skuadres se Frances. Mickael Landreau, nje golshenues I cili ka me shume se 335 pjesemarrje per Nantes perpara se te shkonte te luante per Paris St Germain; Claude Makelele I cili vazhdoi te luante me Real Madrid dhe Celsin dhe Christian Karembeu I cili fitoi Ligen e Kampjoneve ne 1998 dhe 2000 me Real Madrid.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesueit nga departamenti shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja nga Sports Events 365

Bli FC Nantes bileta online - 2015 - 2016
Event
Data
Cmimi
Porosit
French Ligue 1(Football (Soccer)) Dijon, France - Stade Gaston Gérard
13 Gusht 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
20 Gusht 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Bordeaux, France - Nouveau Stade de Bordeaux
27 Gusht 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
10 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nancy, France - Stade Marcel Picot
17 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
21 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Marseille, France - Stade Velodrome
24 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
01 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lorient, France - Stade du Moustoir-Yves Allainmat
15 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
22 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nice, France - Allianz Riviera
29 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
05 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Paris, France - Parc des Princes
19 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
81
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
26 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
30 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Guingamp, France - Stade du Roudourou
03 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
10 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Angers, France - Stade Jean-Bouin
17 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
21 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Toulouse, France - Stadium Municipal
14 Janar 2017,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
21 Janar 2017,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Rennes, France - Stade de la Route de Lorient
28 Janar 2017,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
04 Shkurt 2017,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Bastia, France - Stade Armand Cesari
08 Shkurt 2017,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
11 Shkurt 2017,
20:00
Jo perfundimtar