Na kontakto +355-694094425


Lyon

Lyon FC, emri I plote I te cilit eshte Olympique Lyonnais, eshte nje nga skuadrat me te suksesshme te futbollit Franceze duke konsideruar rekord qe ne fillim te shekullit. Lyon, qe luan ne Stade de Gerland eshte themeluar qe ne vitin 1954.

 Lyon gezon disa suksese ne gjysmen e dyte te shekullit 20-te, fitore qe kane lene gjurme si : Kupa e Frances ne vitin 1964, 1967 dhe 1973 dhe Trofeun Europian (UEFA Intertoto) ne vitin 1997. Rezultati me I mire ne Ligen 1 ishte vendi I dyte ne 1994-95.

Duhej nje Mijevjecar qe te behej diferenca e madhe per performancat e Lyon. Skuadra fitoi kampionatin e Liges 1 per here te pare ne vitin 2002, duke vendosur nje rekord, arritjen e 7 titujve njeri pas tjetrit. Lyon gjithashtu fitoi nje rekord 7 Trophee des Champions, 5 Coupe de France dhe 3 Ligue 2. Gjate dekades se pare te shekullit te ri, Lyon u quajt si skuadra me e suksesshme ne futbollin Franceze me nje vleresim prej 11% nga ndjekesit e futbollit. Gjate kesaj periudhe Lyon arriti ne Cerek Finale te UEFA Champions Lige 3 here dhe ne gjysem finale vetem njehere ne 2009-10 , kur u munden 4-0 nga Bayern Munich.

Gjate periudhes se tyre te suksesit, Lyon persosi disa lojtare te cilet paten sukses ne skuader por edhe nderkombetarisht. Lojtare te tille si : Michael Essien, Florent Malouda, Sidney Govou, Juninho Pernambucano, Cris, Eric Abidal, Mahamadou Diarra, Patrick Muller dhe Karim Benzema. Duke u kthyer pas ne kohe, permendim lojtare si : Moroccan, Serge Chiesa . Gregory Coupet. Dhe Fleury di Nallio me 182 gola.

Ne sezonin e fundit 2014-15, Lyon ishte kandidat ne Ligen 1 ne Paris Saint Germain me 8 pike diference. Skuadra kishte lojtare te medhenj si : Alexandre Lacazette me 27 I ndjekur nga Andre – Pierre Gignac me 21. Ky pozicion I siguron skuadres nje vend ne UEFA Champions League.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem  ne treg , me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe  te ndiqet nga perfaqesuesit nga departamenti I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Lyon nga Sports Events 365

Bli Lyon bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
31 Korrik 2016,
20:45
Superkupa Franceze(Football (Soccer)) Klagenfurt, Austria - Hypo Group Arena
06 Gusht 2016,
20:45
nga
81
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nancy, France - Stade Marcel Picot
14 Gusht 2016,
15:00
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
20 Gusht 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Dijon, France - Stade Gaston Gérard
27 Gusht 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
10 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
63
French Ligue 1(Football (Soccer)) Marseille, France - Stade Velodrome
18 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
63
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
21 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lorient, France - Stade du Moustoir-Yves Allainmat
24 Shtator 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
02 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nice, France - Allianz Riviera
15 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
22 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Toulouse, France - Stadium Municipal
29 Tetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
05 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lille, France - Stade Pierre-Mauroy
19 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
54
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
27 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
63
French Ligue 1(Football (Soccer)) Nantes, France - Stade de la Beaujoire
30 Nentor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Metz, France - Stade Saint Symphorien
03 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
10 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Monaco, France - Stade Louis II
18 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
63
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
21 Dhjetor 2016,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Caen, France - Stade Michel dOrnano
14 Janar 2017,
20:00
Jo perfundimtar
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
22 Janar 2017,
20:00
Jo perfundimtar
nga
63
French Ligue 1(Football (Soccer)) Lyon, France - Stade des Lumieres
28 Janar 2017,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
French Ligue 1(Football (Soccer)) Saint Etienne, France - Stade Geoffroy Guichard
05 Shkurt 2017,
20:00
Jo perfundimtar
nga
41
5.423432826995854.158.28.10