Na kontakto +355-694094425


SS Lazio

Fillimi I shekullit te ri ishte edhe periudha me e suksesshme per Lazio. Ne vitin 1999 Lazio fitoi Kupen UEFA, Kupen Europjane dhe ne sezonin 1999-2000 fitoi Kombetarin e dyfishte, nje arritje e suksesshme per skuadren , e cila arriti te listohej ne 5 ekipet e vetme Italiane te cilat kane fituar Kombetarin e Dyfishte.

Klubi Sportiv I Lazio I njohur si S.S Lazio u themelua ne vitin 1900 si Klub sportive. Ne vitin 1910 skuadra e futbollit u krijua dhe ne vitin 1912 mori pjese per here te pare. Deri ne krijimin e skuadres A.S Roma ne vitin 1927, Lazio ishte edhe ekipi kryesor ne Rome. Suksesi I pare erdhi ne vitin 1958 kur fitoi Kupen e Pare Italiane. Kampionati I pare u zhvilluan ne sezonin 1973-1974 nen menazhimin e Tommaso Maestrelli dhe me lojtarin Giorgo Chinaglia.

 

Lazio nuk fitoi ndonje titull ne dekadat ne vazhdim. U perfshi ne disa skandale dhe dhe zbriti ne Serine B. Sergio Cragnotti , I cili u be presidenti I ekipit ne vitin 1992 investoi shume para dhe filloi te blinte lojtaret me te mire te asaj periudhe. Blerja e tij e pare e suksesshme ishte Paul Gascoigne nga Tottenham Hotspur. Pas kesaj shume shpejt Lazio u be pretendent per titull. Ne sezonin 1994-1995 doli ne vend te dyte me lojtaret si : Giuseppe Signori, Alen Boksic, Pierluigi Casiraghi, Alessandro Nesta, Paolo Negro dhe Roberto Di Matteo. Blerjet e lojtareve te shkelqyer ne vitet ne vazhdim si : Pavel Nedved, Juan Veron, Christian Vieri, Roberto Mancini, Marcelo Salas dhe Hernan Crespo bene qe Lazio te fitonte titujt. Nen menaxhimin e Sven-Goran Erikson nga viti  1997 deri ne vitin 2001 , Lazio fitoi Kupen UEFA, Super Kupen Europiane, Kampionatin Italian, 2 Kupa te Italise dhe 2 Super Kupa te Italise.

Gjate ketyre viteve te lavdishme Lazio fitoi edhe 3 here te tjera Kupen e Italise (hera e fundit qe kane fituar ishte ne vitin 2013) dhe dy here Suoer Kupen e Italise.

Mbajtesit e rekordit ne te gjithe historine e ekipit jane Giuseppe Favalli (me 401 pjesemarrje) duke kaluar keshtu Giuseppe Wilson (me 394 pjesemarrje) dhe legjendari Silvio Piola (me 148 gola) , I ndjekur nga Giuseppe Signori (me 127 gola). Lojtare te tjere te cilet Fansat e Lazios I adhurojne jane Alessandro Nesta dhe Bruno Giordano.

Lazio luan ne Stadiumin Olympic ne Rome, I cili ka nje kapacitet prej 72 689 vendesh. Stadiumi eshte I perbashket edhe per rivalin e forte A.S Roma dhe ndeshja mes tyre quhet Derby. Eshte nje nga Derbit me emocionues ne futbollin boteror.

Me Claudio Lotito president, Stefano Pioli si menaxher dhe lojtare te tille si : Cristian Ledesma, Stefano Mauri, Senad Lulic, Marco Parolo, Miroslav Klose, Stefan Radu, Felipe Anderson dhe gola-shenuesi Federico Marchetti , Lazio do te perpiqet te luftoje per tituj ne sezonin 2014-2015.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg, me politikat e “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit e shitjeve per te siguruar kujdesin ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat per Lazion nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura.

Bli SS Lazio bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Serie A(Football (Soccer)) Bergamo, Italia - Stadio Atleti Azzurri d`Italia
21 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
28 Gusht 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Verona, Italia - Stadio Marcantonio Bentegodi
11 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
36
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
18 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Milan, Italia - Stadio San Siro (Giuseppe Meazza)
21 Shtator 2016,
20:45
Jo perfundimtar
nga
37
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
25 Shtator 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Udine, Italia - Stadio Friuli
02 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
61
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
16 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Stadio Olimpico di Torino
23 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
63
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
26 Tetor 2016,
20:45
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
30 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Naples, Italia - Stadio San Paolo
06 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
53
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
20 Nentor 2016,
20:45
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Palermo, Italia - Stadio Renzo Barbera
27 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
39
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
04 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Genova, Italia - Stadio Luigi Ferraris
11 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
54
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
18 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Milan, Italia - Stadio San Siro (Giuseppe Meazza)
22 Dhjetor 2016,
20:45
Jo perfundimtar
nga
54
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
08 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
15 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Turin, Italia - Juventus Arena
22 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
29 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Pescara, Italia - Stadio Adriatico
05 Shkurt 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Rome, Italia - Stadio Olimpico (Roma)
12 Shkurt 2017,
15:00
Jo perfundimtar
Serie A(Football (Soccer)) Empoli, Italia - Stadio Carlo Castellani
19 Shkurt 2017,
15:00
Jo perfundimtar
4.404165029525854.162.214.65