Na kontakto +355-694094425


VfL Wolfsburg

Vfl Wolfsburg, zakonisht thuhet vetem Wolfsburg, eshte nje shembull interesant I skuadres se sporteve qe kane evoluar nga nje kompleks multi – sportive ne nje qender qe u vjen ne ndihme punetoreve te fabrikes se makinave Volkswagen ne qytet. Te tjera sporte qe luhen nen  varesine e kompanise jane badminton, handball dhe atletika. Ekipi I futbollit eshte nen pronesine e Volkswagen dhe qe ne vitin 2002 Stadiumi qe luan ekipi eshte Volskwagen arena.

Qyteti I Volfsburg njihet si shtepia e Makinave Volkswagen Beetle dhe u krijua vetem qe tju siguronte nje shtepi punetoreve qe punonin per makinat. Pas perfundimit te Luftes se Dyte Boterore, skuadra u stabilizua dhe arriti ne krye te listes se futbollit Gjerman ne vitin 1954 ku qendroi deri ne vitin 1959.

Nje periudhe e gjate ne pozicionin e fundit te futbollit Gjerman pasoi deri ne vitin 1997 kur nje vend I dyte ne Divizionin e dyte pa qe Wolves (sikurse njihen gjeresisht) fituan promovimin per ne Bundesliga. U mendua si nje Ekip mid-table, qe mezi zune nje vend ne Ligen e Kampioneve ne vitin 1998-99 dhe luajten ne Kupen e Europes. Ato u kualifikuan per Kupen e Intertoto per 4 nga 5 sezonet ne fillim te shekullit, duke humbur me palen Italiane Perugia ne finalen e 2003.

Nje sukses me I madh pritej per tu ndjekur. Ne vitin 2007-08 Wolksburg arriti suksesin me te madh ne Bundesliga duke perfunduar ne vendin e 5 , por kjo u eklipsua nga titulli qe fituan per here te pare ne Bundesliga ne vitin 2008-09, keshtu kulifikohen per Ligen e Kampioneve. Sezoni me I fundit ka qene edhe arritja me e madhe: Wolfsburg dolen te dytet ne Bundesliga dhe po kerkojne qe te futen menjehere ne grupin e Liges se Kampioneve. Pervec kesaj arriten edhe nje fitore ne Kupen e Gjermanise me nje rezultat 3-1 duke mundur Borussia Dortmund.

Lojtaret me te mire gjate sezonit e fundit ishin Dutchman Bas Dost me 16 gola , qendersulmuesi Kevin De Bruyne qe kryeson edhe listen e pasave me 21 gjate sezonit. Dost gjithashtu shenoi nje triplete ne ndeshjen kunder Bayer Leverkusen.

Me nje skuader te gatshme per te konkurruar jo vetem ne Gjermani, pore she ne kampionatin Europian duhet te kemi shume ndeshje terheqese qe do te luhen ne stadiumin e Volkswagen dhe keshillohet aplikim I hershem per bileta!

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg , me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga departamenti I shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Vlf Wolfsburg nga Sports Events 365.

Bli VfL Wolfsburg bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Bundesliga(Football (Soccer)) Augsburg, Gjermania - WWK ARENA
27 Gusht 2016,
15:30
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
10 Shtator 2016,
15:30
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Sinsheim, Gjermania - Rhein-Neckar-Arena
17 Shtator 2016,
15:30
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
20 Shtator 2016,
20:00
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Bremen, Gjermania - Weserstadion
24 Shtator 2016,
18:30
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
01 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
15 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Darmstadt, Gjermania - Merck-Stadion am Bollenfalltor
22 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
180
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
29 Tetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Freiburg, Gjermania - Mage Solar Stadion
05 Nentor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
144
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
19 Nentor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Ingolstadt, Gjermania - Audi Sportpark
26 Nentor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
03 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Munich, Gjermania - Allianz Arena
10 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
133
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
17 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Moenchengladbach, Gjermania - Borussia Park
20 Dhjetor 2016,
15:30
Jo perfundimtar
nga
106
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
21 Janar 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
28 Janar 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Cologne, Gjermania - RheinEnergie Stadion
04 Shkurt 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
11 Shkurt 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Dortmund, Gjermania - Signal Iduna Park (Westfalenstadion)
18 Shkurt 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
124
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
25 Shkurt 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Mainz, Gjermania - Coface Arena
04 Mars 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
Bundesliga(Football (Soccer)) Leipzig, Gjermania - Red Bull Arena
11 Mars 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
124
Bundesliga(Football (Soccer)) Wolfsburg, Gjermania - Volkswagen Arena
18 Mars 2017,
15:30
Jo perfundimtar
nga
114
1.351945877075254.81.52.30