Na kontakto +355-694094425


West Ham United

Nga te gjitha skuadrat ne Londer, West Ham eshte padyshim “Skuadra Cockney”. Eshte ekipi I Pjeses Lindore dhe zonat e Londres te perhapura ne Lindje pergjate Lumit Thames dhe Estuary. Skuadra filloi ne vitin 1895 si nje aktivitet argetues nga firma Londineze e ndertimit te anijeve dhe mori emrin e kompanise Thames Ironworks dhe shoqata me Dockland-in e Londres ka vazhduar qe atehere. Me perfundimin eventual te interesit te kompanise, ekipi u shnderrua ne West Ham United ne vitin 1900 dhe u zhvendos ne Boleyn Ground, qe njihet tani si Upton Park.

West Ham mori pjese per here te pare ne Kupen e Finales ne vitin 1923 qe u mbajt ne Stadiumin Empire ne Wembley. U kujdesen qe te  kishte dyndje njerezish , rreth 200 000 dhe supozohej qe te shtyheshin nga polici legjendar me kale te bardhe (qe ne fakt ishte ngjyre gri)

Periudha me e madhe e suksesit per ekipin ishte ne vitin 1960 me pjesemarrjen e 3 emrave te medhenj nga skuadra Angleze qe fitoi Kupen e Botes ne vitin 1966 – Bobby Moore, Geoff Hurst dhe Martin Peters. Kupa finale FA fiton kunder Preston North te ndjekur nga Kupa Europiane dhe pastaj nga Kupa e Botes. Hurst dhe Peters shenuan gola mes tyre dhe Moore tregoi aftesite e rralla te udheheqesit.

Sukseset e West Ham jane te limituara ne krahasim me ekipet e tjera te medha te Londres – fitoret e Kupes FA per Fulham (1975) me Bobby Moore qe luajne ne anen humbese dhe pastaj nje fitore qe mbahet mend 1-0 kunder Arsenalit ne vitin 1980 me nje gol te rralle nga Trevor Brooking. Ato e cuan Liverpoolin ne Kupen e Liges ne vitin 1981 dhe ishin gati duke e mundur te njejten skuader ne vitin 2006 , por nje gabim ne minute e fundit lejoi qe Liverpooli te barazonte – pastaj fituan me ane te gjuajtjeve me penallti. Megjithate skuadra nuk ka qene asnjehere jashte 2 rradheve te para te futbollit Anglez dhe eshte njohur si Akademia e Futbollit, me nje reputacion per te nxjerre yje per futbollin Anglez te cilet vazhduan rrugen e tyre duke luajtur me ekipe te tjera – Rio Ferdinand, Frank Lampard dhe Michael Carrick.

Aktualisht , skuadra eshte ne nje nga periudhat me emocionuese ne historine e saj. Sezoni I ardhshem 2015-16 , nen drejtimin e menaxherit te ri Slaven Bilic, nje ish - lojtar I West Ham, do te jete I fundit ne Upton Park, prej kohesh konsiderohet si vezhguesi  I asnjanshem I nje  prej bazave me atmosferike ne venddhe se shpejti ekipi do te zhvendoset te luaje ne Stadiumin e Olimpikut ne Stratford.

Pergjate lojtareve qe do te jene pjese e skuadres West Ham jane edhe Andy Carroll, Diafra Sakho dhe Enner Valencia, mesfushoret Mark Noble dhe Cheikhou Kouyate dhe nje mesfushor Winston Reid. Shume lojtare te rinj terheqes thjesht u jane shtuar librave. Ka shume veshtiresi per te pare nje ndeshje ne momentin qe mund te mesoni shume histori perreth.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit nga Departamenti I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per West Ham nga Sports Events 365.

Bli West Ham United bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
UEFA Europa League(Football (Soccer)) Domzale, Slloveni - Sportni Park
28 Korrik 2016,
18:00
UEFA Europa League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
04 Gusht 2016,
18:00
Ndeshjet Miqesore - Futboll(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
07 Gusht 2016,
13:00
nga
257
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Stamford Bridge
15 Gusht 2016,
20:00
nga
141
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
21 Gusht 2016,
16:00
nga
178
Premier League(Football (Soccer)) Manchester, Angli - Etihad Stadium
28 Gusht 2016,
16:00
nga
87
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
10 Shtator 2016,
15:00
nga
148
Premier League(Football (Soccer)) West Bromwich, Angli - The Hawthorns
17 Shtator 2016,
15:00
nga
110
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
25 Shtator 2016,
16:00
nga
178
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
01 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
127
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Selhurst Park
15 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
120
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
22 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
221
Premier League(Football (Soccer)) Liverpool, Angli - Goodison Park
29 Tetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
144
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
05 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
185
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - White Hart Lane
19 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
308
Premier League(Football (Soccer)) Manchester, Angli - Old Trafford
26 Nentor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
150
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
03 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
148
Premier League(Football (Soccer)) Liverpool, Angli - Anfield
10 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
150
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
13 Dhjetor 2016,
19:45
Jo perfundimtar
nga
148
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
17 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
nga
185
Premier League(Football (Soccer)) Swansea, Wells - Liberty Stadium
26 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Premier League(Football (Soccer)) Leiscester, Angli - King Power Stadium
31 Dhjetor 2016,
15:00
Jo perfundimtar
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
02 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
nga
274
Premier League(Football (Soccer)) London, Angli - Olympic Stadium London
14 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
nga
208
Premier League(Football (Soccer)) Middlesbrough, Angli - Riverside Stadium
21 Janar 2017,
15:00
Jo perfundimtar
2.030067920684854.162.220.115