Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Premier League

Liverpool FC - Everton FC Biletat

E Merkure, 20 Prill 2016 20:00| Liverpool, Angli -Anfield
Cfare nenkupton?
Seksionet e skuadres vendase dhe asaj te huaj
Nese nuk specifikohet, te gjitha biletat jane per zonen ku qendrojne tifozet vendas. Biletat per skuadren mike jane te percaktuara si "Tifozet e skuadres mike".
Pjesa e gjate
Biletat per vendet ne pjesen e gjate te stadiumit nga njera kthese ne tjetren.
Pjesa e gjate ndermjet zones se penalltive.
Biletat per vendet qe ndodhen ne pjesen qendrore te pjeses se gjate (perjashton qoshet) .
Anfield
venue
Cfare nenkupton?
Seksionet e skuadres vendase dhe asaj te huaj
Nese nuk specifikohet, te gjitha biletat jane per zonen ku qendrojne tifozet vendas. Biletat per skuadren mike jane te percaktuara si "Tifozet e skuadres mike".
Pjesa e gjate
Biletat per vendet ne pjesen e gjate te stadiumit nga njera kthese ne tjetren.
Pjesa e gjate ndermjet zones se penalltive.
Biletat per vendet qe ndodhen ne pjesen qendrore te pjeses se gjate (perjashton qoshet) .
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Liverpool FC - Everton FC ne vendin e Anfield
AdresaAnfield Road Liverpool L4 0TH
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Derbi Merseyside– Liverpool FC v Everton FC

Liverpool eshte nje qytet qe njihet per shume gjera – per portin, si shtepia e sensit te humorit, vendlindja e grupit te Beatles dhe per revolucionin ne muziken popullore. Gjithashtu njihet edhe si qyteti me I suksesshem I futbollit ne Angli. Ndermjet tyre Everton dhe Liverpool kane fituar 27 tituj, dhe ne historine e Grupit te Pare dhe suksesit ne Premier Lige te pakten nje nga dy skuadrat kane qene prezente. Nuk ka qene asnjehere nje sezon pa qene prezente njera nga dy skuadrat. Nuk ka pasur asnje nga nje sezon pa Everton apo Liverpool qe nuk kane konkurruar per me lart.

Ndryshe nga shume ndeshje te tjera futbolli, ka nje simpati te njeanshme dhe as cereku nuk eshte shfaqur ne fushe – ne fakt ne Kohen kur ndeshjet jane percaktuar nga numri I madh I kartonave te verdhe dhe te kuq; 20 kartona te kuq u moren gjate Premier Liges, numer shume I madh per nje sezon. Dy here ne vitet 80-te Liverpool dhe Everton arriten ne FA Cup ne Wembley dhe tifozet e dy skuadrave  udhetuan se bashku ne trenat special.

Dy vendet me te famshme te cilat luajne dy skuadrat jane Anfield dhe Goodison Park te cilat gjenden ne te njejten zone te Liverpool dhe ndahen nga Stanley Park. Nje shprehje e zakonshme nese nje lojtar vendas do kete performance te dobet I thuhet : “Shko luaj ne anen tjeter te Stanley Park”.

Statistikat e takimeve koke me koke tregojne nje dominance te forte te Liverpool, por jo masive. Liverpool ka fituar 73 ndeshje dhe Everton 57, 62 jane barazime, me nje gol diference 264-224. Nese do te perfshinim te gjitha ndeshjet (FA Cup, League Cup dhe FA Community Shield, rezultatet nga 224 nga Qershor 2015 jane 88 fitore per Liverpool , 66 per Everton dhe diferenca e golave eshte 312-256.

Qe ne momentin kur erdhi edhe kontenstimi I pare ne 13 Tetor 1894 (kur Everton fitoi 3-1), jane bere nje sere ndeshjesh per tu mbajtur mend. Te dyja Finalet per Kupe cuan ne fitoren e Liverpool (3-1 dhe 3-2), por nje gjysem finale rezultoi ndryshe. Ne 20 Shkurt 1991, gjate FA Cup Everton erdhi nga pas 4 here. Zakonisht njihet si derbi me I madh ndonjehere I Merseyside. Mund te themi me autoritet  qe perplasja Liverpool – Everton do jete nje Derbi Miqesor, por futbolli dhe pasioni jane gjithmone ne krye te rendit.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e Departamentit te Shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prsini!  Blini sot biletat tuaja per Liverpool v Everton nga Sports Events 365.

 

Liverpool FC ndeshjet
E Merkure, 27 Korrik 2016 Pasadena, CA, USA - Rose Bowl
E Shtune, 30 Korrik 2016 Santa Clara, CA, USA - Levi's Stadium
E Hene, 01 Gusht 2016 St. Louis, MO, USA - Busch Stadium
E Shtune, 06 Gusht 2016 London, Angli - Wembley Stadium
E Diele, 14 Gusht 2016 London, Angli - Emirates Stadium
0.541016817092954.81.52.30