Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Premier League

Tottenham Hotspur - Arsenal FC Biletat

E Shtune, 05 Mars 2016 12:45| London, Angli -White Hart Lane
White Hart Lane
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Tottenham Hotspur - Arsenal FC ne vendin e White Hart Lane
Adresa748 High Road Tottenham London N17 0AP
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Ka pak rivalitete qe ndjehen kaq intensivisht sa derbi mes Arsenalit dhe Spurs (Tottenham Hotspur). Eshte nje rivalitet I inspiruar nga afersia e dy zonave: vetem 5 milje ndan Stadiumin Emirates ku luan Arsenal nga shtepia e Tottenham ne White Hart Lane. Te dyja jane te vendosura ne nje vend me diversitet te gjere shume-kulturesh dhe gjithashtu Spurs tradicionalisht jane te njohur nga mbeshtetja e madhe per Hebrenjte, dhe sigurisht e njejta gje thuhet edhe per rivalet e tyre.

Arsenal nuk ka qene gjithmone pjesa Veriore e londres – i pozicionuar ne Plumstead dhe I quajtur Arsenali Mbreteror per shkak te afersise se tyre me Army ne Woolwich, ata u zhvendosen ne vitin 1913 ne Highbury. Ata ngelen te vetmit ne Futbollin Anglez qe nuk moren emrin e vendit ku ata luanin. Pas levizjes se tyre, nje skene e fuqishme u pergatit per te pare ndeshje te magjishme.

Takimet mes dy paleve midis periudhes se luftes dhe pas saj ishin te vrullshme saqe Spurs kaloi shume vite ne Kategorine e Dyte. Megjithate qe ne vitin 1950 ka qene vetem nje sezon kur 2 palet nuk ishin ne te njejten kategori, pastaj vazhdimisht rivaliteti I tyre ishte I gjate dhe intensiv.

Ne pergjithesi Arsenal ka statistikat me te mira ne ndeshjet kunder rivaleve te Londres Veriore, duke u krenuar me 66 fitore te Liges (Kategoria e Pare dhe Premier League) kundrejt 50 fitoreve dhe me nje gol diference ne favor te tyre. Arsenal gjithashtu kryeson 11 me 5 ne FA Cup dhe League Cup: te dyja ekipet nuk jane takuar akoma ne finale, por ato jane perfshire ne 4 gjysem-finale.

Gjate derbit te pare te Londres Veriore, qe ne momentin e prezantimit te Premier League ne vitin 1993 fitoi Tottenham 3 me 1, nga goli i shenuar nga Teddy Sherinham dhe dy golat e shenuar nga John Hendry. E pabesueshme qe kjo do te ishte fitorja e fundit qe do mbante larg Spurs kunder Arsenal per 17 vite me rradhe. Ato munden Arsenal perseri ne vitin 2011, me nje rezultat 2 me 1.Tottenham kryesoi me golat e shenuar nga Saha dhe Adebayor, por pastaj Arsenal shenoi jo me pak se 5 gola madje 2 te shenuar nga Theo Walcott brenda 3 minutave.  E njejta gje u perserit ne sezonin 2012.

Gjate 2013-14 u pa nje Arsenal I dyfishte me nje gol diference ne secilen loje nderkohe qe ne 2014-15 nje barazim 1-1 ne Stadiumin Emirates I ndjekur nga fitorja e Tottenham 2-1 ne White Hart Lane, me dy golat e shenuar nga sulmuesi Harry Kane. Me besim te plote pritet qe rivaliteti I derbit te Londres se Veriut te shkoje mire edhe ne shkullin e dyte.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e departamentit te shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per “North London Derby” nga Sports Events 365.

Tottenham Hotspur ndeshjet
E Marte, 26 Korrik 2016 Melbourne, Australia - Melbourne Cricket Ground
E Premte, 29 Korrik 2016 Melbourne, Australia - Melbourne Cricket Ground
E Premte, 05 Gusht 2016 Oslo, Norvegji - Ullevaal Stadion
E Shtune, 13 Gusht 2016 Liverpool, Angli - Goodison Park
E Shtune, 20 Gusht 2016 London, Angli - White Hart Lane
0.3356721401214654.81.221.0