Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), French Ligue 1

Lyon - Olympique de Marseille ( OM ) Biletat

E Diele, 24 Janar 2016 21:00| Lyon, France -Stade des Lumieres
Stade des Lumieres
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Lyon - Olympique de Marseille ( OM ) ne vendin e Stade des Lumieres
Adresa
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Choc des Olympiques - Olympique Lyonnais vs Olympique de Marseille

 Takimi ndermjet Olimpik Lyonnais dhe Olimpiku I Marsejes njihet ndryshe si Olympico, eshte nje reflektim I qarte I dy emrave te te dyjave skuadrave qe jane te perfshira. Ndryshe nga Le Classique (ndeshjet ku Marseja luan kunder Paris St Germain) , nuk ekziston ndonje ndjenje e keqe ndermjet 2 skuadrave, por ka vend per nje konkurrence te forte mes tyre nga lojtaret, menaxheret dhe mbeshtetesit e sportit. Nje nga arsyet qe rivaliteti mes tyre eshte kaq I dukshem eshte sepse te dyja skuadrat jane shume te suksesshme ne Futbollin Francez, dhe jane pretendente per tu ngjitur me lart. Marseja dhe Lion jane te vetmet skuadra qe kane fituar French First Divizion kater here me Marsejen qe ka fituar dy here.

Deri pas Luftes se Dyte Boterore ne Shtator 1945, dy skuadrat nuk kishin arritur nje rezultat barazimi 1-1. Ne vitin 1989, Marseja filloi nje periudhe mbreselenese  duke fituar 5 tituj French League, edhe pse titulli I 5-te dhe I fundit u anulluan per shkak te nje skandali qe coi edhe ne renjen e ekipit ne kategorine e dyte. Marseja gjithashtu fitoi Kupen Europiane ne vitin 1993. Gjate 1990-91 Marseja arriti nje fitore historike 7-0.

Kur ndeshjet ndermjet 2 skuadrave te rekomanduara pas Marsejes u kthyen ne nje nivel te larte, Lion gjate sezonit 1996-97 arriti te marre hak duke fituar 8-0 ne stadiumin Gerland, dhe te gjitha golat I shenoi ne 55 minuta. Kjo eshte edhe fitorja me e madhe e koherave. Ne fillim te shekullit, Lion menaxhoi 7 tituj rradhazi, duke kaluar keshtu Marsejen me 4 te tille.

Duke pare nje pasqyre te pergjithshme te takimeve koke me koke, baza nuk mund te jete me shume se 30 fitore secila. Duke u bazuar ne numrin e golave  kete here ne favor eshte Marseja , meqenese ne fund te ketij sezoni 2014-15, ka shenuar 155 gola ne krahasim me Lion qe ka 149 gola.

Duke pare ne sezonet e fundit: ne 2013-14 Lion dhe Marseja ishin perkatesisht te tretet dhe te katert ne La Liga me vetem nje pike qe I ndante. Sipas rezultateve, barazimi 2-2 ne Dhjetor me Lion , u pasua me nje fitore 4-2 per Marsejen ne stadiumin e tyre ne Velodrome.

Ne vitin 2014-15, nje fitore per Lion gjate nje ndeshjeje teke u pasua nga nje barazim ne ndeshjen e kthimit. Rezultatet e fundit te La Liga nxjerrin Lion te dytin pas Paris St Germain dhe 6 pike perpara Marsejes te cilet dolen ne vend te 4-rt.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I biletave me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit nga Departamenti I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klienteve.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Lion v Marseje nga Sports Events 365.

 

 

 

Lyon ndeshjet
E Diele, 31 Korrik 2016 Lyon, France - Stade des Lumieres
E Shtune, 06 Gusht 2016 Klagenfurt, Austria - Hypo Group Arena
E Diele, 14 Gusht 2016 Nancy, France - Stade Marcel Picot
E Shtune, 20 Gusht 2016 Lyon, France - Stade des Lumieres
E Shtune, 27 Gusht 2016 Dijon, France - Stade Gaston Gérard
0.7052888870239354.81.52.30