Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Portuguese League

SL Benfica - FC Porto Biletat

E Premte, 12 Shkurt 2016 20:30| Lisbon, Portugali -Estadio da Luz (Estadio do Sport Lisboa e Benfica)
Estadio da Luz (Estadio do Sport Lisboa e Benfica)
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek SL Benfica - FC Porto ne vendin e Estadio da Luz (Estadio do Sport Lisboa e Benfica)
AdresaAv. General Norton De Matos 1500 Lisboa
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Keto dy skuadra Porto dhe Benfica jane dy nga tre skuadrat me te medha ne Futbollin Portugez, te njohur si Tres Grandes, te tretet duke qene Sporting CP kane konkurruar ne cdo sezon te Primeira Liga qe ne themelimin e saj ne vitin 1934. Lisbon (shtepia e Benfica) dhe Porto jane dy qytetet me te medha ne Portugali dhe keto jane edhe ekipet me te shendetshme te cilat nder vite  kane luftuar qe te jene ne krye te Futbollit ne Portugali.

Termi O Clássico ("The Classic") eshte nje pershkrim I zakonshem per cdo ndeshje mes S.L. Benfica dhe FC Porto. Termi O Clássico perdorej vetem ne ndeshjet e Primiera Liga, por tani perdoret edhe ne Taca de Portugal, Taca da Liga dhe Supertaca Candido de Oliveira. Cuditerisht keto dy ekipe me 9 Tituj Internacionale te ndara mes tyre, nuk jane perballur kurre ne nje Kampionat Europian.

Benfica luan ndeshjet e saj ne Sadiumin da Luz me kapacitet 64 000 personash, nderkohe qe Porto qe ne vitin 2003 ka luajtur ne Stadiumin Dragao I cili ka nje kapacitet 50 000 vende. Atmosfera e gjeneruar nga lojrat O Classico ne te dy stadiumet ndihet.

Jane luajtur 162 ndeshje ndermjet Liga dhe Porto dhe qe statistikat jane interesante ku Porto rezulton qe te kete fituar me shume ndeshje (63-55), por Benfica ka me shume gola. Gjate takimeve koke me koke, duke perfshire te gjitha kampionatet per Kupe, dhe duke perjashtuar lojrat e ekspozites, rekordi eshte shume me teper mes dy rivaleve. Benfica fitoi 86 kunder Porto qe ka 89 dhe gjate te gjitha ndeshjeve Benfica ka shenuar 372 gola krahasuar me Porto me 337 gola.

Loja gjate dekadave ka hequr dore nga disa rezultate te famshme , ne varesi te ciles skuader jepni support.  Fitorja me diference me te madhe e Benfica ishte 12 me 2 ne vitin 1943 dhe rezultati me I madh ishte 8-2 ne vitin 1952. Porto ka arritur keto rezultate te thella 8-0 ne vitin 1933 dhe 5-0 ne vitin 1996. Ne term ate sukseseve dhe deshtimeve te njepasnjeshme gjate ndeshjeve O Classico, Benfica ka luajtur 9 ndeshje pa fituar as edhe nje (31 Janar 1988 – 17 Prill 1991) nderkohe qe magjia e  Porto ishte 7 ndeshje (24 Janar 1982 – 8 Dhjetor 1983).  Rezultati me I perbashket , e besoni apo jo ishte 1-1 – nje rezultat qe eshte arritur jo me pak se 14 here.

Ne sezonin 2014-15, dy golat e shenuar nga Lima I dhuruan fitoren Benfica ne Dragon Ground dhe gjate ndeshjes se kthimit perfunduan me barazim.

 

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar” . cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit nga departamenti I shitjesve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per FC Porto v SL Benfica nga Sports Events 365

SL Benfica ndeshjet
E Merkure, 27 Korrik 2016 Lisbon, Portugali - Estadio da Luz (Estadio do Sport Lisboa e Benfica)
E Diele, 31 Korrik 2016 Lyon, France - Stade des Lumieres
E Diele, 07 Gusht 2016 Aveiro, Portugali - Estadio Municipal de Aveiro
E Diele, 14 Gusht 2016 Tondela, Portugali - Estadio Joao Cardoso
E Diele, 21 Gusht 2016 Lisbon, Portugali - Estadio da Luz (Estadio do Sport Lisboa e Benfica)
7.963896989822423.20.44.54