Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Portuguese League

Sporting Lisbon - SL Benfica Biletat

E Shtune, 05 Mars 2016 20:45| Lisbon, Portugali -Estadio Jose Alvalade
Estadio Jose Alvalade
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Sporting Lisbon - SL Benfica ne vendin e Estadio Jose Alvalade
AdresaRua Professor Fernando da Fonseca Lisbon
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

SL Benfica - Sporting Club Portugal (Lisbon) – Derbi Lizbones

 

Derbi I Lisbones, I njohur gjithashtu si Derbi Eterno, Derbi I rrethit te dyte ose Derbi I Kryeqytetit, eshte edhe ndeshja me e rendesishme ne Portugali. Ajo luhet mes dy skuadrave te Lisbones: Benfica dhe Sporting. Rivaliteti me I madh mes tyre filloi ne 1907, kur lojtari I tete I Benficas u zhvendos tek skuadra Sporting, perpara derbit te tyre te pare. Ndeshja ndiqet ne mbare Boten, vecanerisht ne ish-kolonite Portugeze.

Kjo transferte pikerisht perpara ndeshjes shkaktoi shume polemika dhe shume kundershtime tek tifozet e Benficas. Nderkohe qe Sporting fitoi ndeshjen e pare te Derbit 2-1, e ndjekur nga nje gol nga lojtaret e Benfica. Dhe ne pjesen e dyte nje tjeter lojtar beri autogol.

Sikurse keni lexuar ne kete website per rivalitetet locale, ndarja ne grupe midis ketyre ekipeve erdhi si rezultat I klasave. Stadiumi I Benfica “Luz” fillimisht u ndertua me parate e dhuruara nga mbeshtetesit e saj, prandaj edhe ekipi e konsideron veten si “ekipi I njerezve”. Ndersa Sporting e konsideron veten si ekipi per shtresen e larte te shoqerise Portugeze, e mbeshtetur nga mbreterit dhe mbretereshat e Portugalise dhe anetareve aristokrate.

Duhej nje kohe shume e gjate qe te ndryshonin fatet e e dy ekipeve – ardhja e Eusebios tek Benfica silurse njihet nga fansat O Rei. Ai eshte legjendari me I madh ne historine e ekipit.

Eusebio shenoi 317 gola ne 301 pjesemarrje te Liges per SL Benfica, nje kontribut I mrekullueshem. Ne te njejten kohe qe Eusebio erdhi ne stadiumin “Luz”, te dyja skuadrat rivale kishin secila nga 10 tituj lige. Por kur Eusebio u largua nga Benfica ne vititn 1975, skuadra fitoi 21 tituj nderkohe qe Sporting kishte 14 tituj.

Kjo rezultoi ne favor te Sporting sepse dalluan talentin e O Rei dhe I ofruan atij nje kontrate me te mire se Benfica. Megjithate, “Te Kuqte” e Lisbones nenshkruan nje legjende te paharrueshme te cilet transformuan Benfica ne kampione te papare te Portugalise dhe ishin me afer pjesemarrjes ne Kupen Europjane duke u pozicionuar me pas ne vend te shtate. Sporting mund te ishte angazhuar, por nuk e arriten nje gje te tille dhe po mundohen akoma per hit te fansave.

Sporting nuk ka fituar as edhe nje titull qe ne vitin 2002 dhe rivaliteti eshte devijuar nga Benfica (e njohur si “skuadra e kuqe”) e cila ka fituar 34 tituj Premier Lige (se fundmi ne 2014-15) krahasuar me Sporting qe ka 18 tituj. Ne baze te statistikave te takimeve koke me koke, Benfica udheheq me 128-106 me nje avantazh golash 501-456.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga nje nga perfaqesuesit e departamentit te shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per SL Benfica-Sporting Club Portugal (Lizbone) nga Sports Events 365.