Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Serie A

Torino FC - Juventus FC Biletat

E Diele, 20 Mars 2016 15:00| Turin, Italia -Stadio Olimpico di Torino
Stadio Olimpico di Torino
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Torino FC - Juventus FC ne vendin e Stadio Olimpico di Torino
AdresaVia Filadelfia, 88 10134 Turin TO
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Derbi Turin – Juventus v Torino - Derby della Mole

Ne Itali, Mole eshte nje ndertese e permasave te medha dhe Mole Antonelliana, e parashikuar si nje sinagog, tani mban nje kinema muze dhe eshte Muzeu me I gjate ne Bote, duke dominuar mbi Horizontin Turin. Ne menyre te pershtatshme, ndeshjet derbi jane luajtur nga dy skuadrat qe kane dominuar ne futboll per afer 110 vite. Eshte derbi Premier ne Futbollin Italian dhe derbi me I vjeter I ketij konkursi vazhdon akoma te luhet.

Ashtu si shume ngjarje te tilla, tensione dhe dallime luajten nje rol te rendesishem ne rivalitetin vendas. Juventus, themeluar ne vitin 1897 nga studentet e nje shkolle prestigjoze ne Torino, shikohej si nje skuader me nivel te larte, nderkohe qe Torino ishte nje pjese e shkeputur nga Juventus dhe mbeshtetesit e identifikuan me ate me shume si nje ekip te popullit. Megjithese keto tensione dhe ndryshime jane zbehur me kalimin e viteve, Juventus beri “emer”  ne rang nderkombetar ndersa Torina kenaqet vetem me mbeshtetesit vendas.

Keto faktore ndikuan qe ne cdo moment qe do te luanin keto dy skuadra, ndeshjet do te ishin te tensionuara dhe nen presion. Shume incidente kane dale ne pah, fatkeqesisht disa prej tyre edhe gjate viteve te konkurrsit. Nje e tille ishte ne vitin 1967 kur Torino fitoi 4-0 dhe perkrahesit e Juventus te acaruar demtuan varrin e lojtarit te Torinos Gigi Meroni. Kjo sjellje e rralle nuk u perserit per nje kohe shume te gjate.

Duke pare statistikat, Juventus kryeson per takimet Koke me Koke. Ajo cfare eshte me interes eshte rekordi qe ne vitin 1929 gjate Serise A. deri ne fund te sezonit 2014-15, 140 ndeshje derbi jane luajtur ng ate cilat Juventus ka fituar 64 ndeshje dhe Torino 34.

Torino dhe Juventus paten 16 takime ne Coppa Italia dhe ketu rekordi eshte per Juventus me 7 fitore dhe Torino vetem 4.

Ne pergjithesi eshte ndare ne periudha kur ka dominuar njera skuader apo tjetra: Juventus ne 15, Torino ne 17 kur Juventus nuk fitoi as edhe nje derbi per afer 6 viteve (Dhjetor 1973 – Mars 1979) dhe Torino siguroi 4 fitore rradhazi ne nje kampionat te vetem (1975-76).

Dy rezultate te theksuara jane: Fitorja e Juventus 5-0 (Dhjetor 1995) dhe Torino 8-0 ne Nentor 1912. Kohet e fundit Juventus ka pasur nje periudhe dominance keshtu qe Fitorja e Torinos 2-1 ne Prill 2015 ishte Fitorja e Pare e Derbit ne 20 vite.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti I Biletave me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga perfaqesuesit e Departamentit te Shitjes ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prit! Blini sot biletat tuaja per Juventus v Torino nga Sports Events 365.