Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Greek League

Olympiacos CFP - Panathinaikos FC Biletat

E Shtune, 12 Mars 2016 19:00| Pireus, Greqi -Karaiskaki Stadium
Data dhe ora jane kushtezuara per te ndryshuar Ngjarja nuk do te filloje perpara E Premte tek 20:30 dhe jo me pas E Hene tek 20:30
Karaiskaki Stadium
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Olympiacos CFP - Panathinaikos FC ne vendin e Karaiskaki Stadium
AdresaAlexandra Square GR 18534 Piraeus
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Olympiacos CFP v Panathinaikos FC – Derbi I “armiqve te perjetshem”

 

Nga te gjithe rivalitetet intensive qe kemi pare deri tani, derbi I Olimpiakos dhe Panathinaikos duket qe do te fitoje cmim per armiqesine e krijuar , qe nga Greket eshte percaktuar si “Derbi I armiqve te betuar” ose “Nena e betejave”.

Gjate shekullit te 20-te, Athina perjetoi nje shperthim demografik dhe zgjerimi I territorit perfshiu edhe rrethinat, duke future edhe Pireun ne nje zone te madhe urbane.

Nje nga arsyet e ketij rivaliteti mund ti atribuohet ndarjes se klasave. Panathinaikos, themeluar ne vitin 1908, konsiderohej si Ekipi qe perfaqesonte aspiratat e klases se shoqerise se larte Athinase, nderkohe qe Olimpiakos vinte nga qyteti I portit, Pireu  dhe historikisht ka terhequr vemendjen e klases punetore. Athina zhvilloi nje marreveshje shume te mire gjate shekullit te fundit keshtu qe Pireu pushoi se qeni nje njesi e ndare , por u absorbua ne nje shtritje te gjere Metropolitane.

Keto dallime te klases shpjegojne edhe armiqesine ndermjet ketyre dy skuadrave dhe mbeshtetesve te saj. Klasa punetore perjetoi suksesin e Olimpiakos si nje menyre “thumbimi” ne sektorin e shendetshem te Shoqerise Greke te cilet identifikoheshin me Panathinaikos. Ato terhoqen fansa ng ate gjitha shtetet qe kishin armiqesi kundrejt padrejtesise shoqerore. Megjithate eshte kendshem te shikosh qe tani te dyja skuadrat kane tifoze ng ate gjitha klasat shoqerore.

Sjellja agresive nga tifozet e dy skuadrave ka ndikuar per te qene pjese e historise “Derbi I armiqve te perjetshem”  dhe shume nga mbeshtetesit e perdorin kete shprehje per te justifikuar sjelljet si: zenka, fishekzjarre, karrige te thyera dhe konflikte te tjera si keto ndermjet dy grupeve rivale. Keto sjellje agresive cuan ne investigimin nga policia dhe shkaktuan edhe pezullimin e perkohshem nga futbolli I Greqise.

Brenda vendit, Olimpiakos eshte ekipi me I suksesshem ne Greqi, duke vendosur nje record prej 76 tituj zyrtare krahasuar me Panathinaikos I cili ka 43 tituj. Nga ana tjeter, Panathinaikos ka shkelqyer ne Kampionatet Europiane.

Rekordi I takimeve koke me kohe tregon qe Olimpiacos dominon me 77 fitore kundrejt rivaleve te tyre te cilet kane 48. Lojtari me I mire gjate ketyre ndeshjeve ka qene Dimitris Saravakos I Panathinaikos me 16 gola I ndjekur nga Giorgos Sideris nga Olimpiakos me 13 gola.

Vitet e fundit kemi pare rezultate te perziera: 2013-14 te dyja skuadrat humben ne shtepi nderkohe qe ne sezonin 2014-15 ishin dy fitore ne shtepi. Ajo cfare eshte e sigurte per dallimin e futbollit eshte pasioni me te cilin shikohet nje ndeshje futbolli.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenaq qe eshte agjenti me I besueshem ne treg me politikat “Suport I garantuar”. Cdo porosi sigurohet qe te ndiqet nga nje perfaqesuesit nga departamenti I shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat tuaja per Olimpiakos CFP kunder Panathinaikos FC nga Sports Events 365.

 

0.726791858673154.162.220.115