Na kontakto +355-694094425
Football (Soccer), Super Lig (Turkish League)

Galatasaray SK - Fenerbahce SK Biletat

E Diele, 20 Mars 2016 19:00| Istanbul, Turqia -Turk Telekom Arena
Turk Telekom Arena
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek Galatasaray SK - Fenerbahce SK ne vendin e Turk Telekom Arena
Adresa
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

Fenerbahçe dhe Galatasaray jane dy skuadra te medha futbolli te Stambollit, te cilat vijne nga pjesa Aziatike dhe Europjane e qytetit te vendosura ne ane te ndryshme te Bosforit. Rivaliteti mes tyre daton qe ne fillim te shekullit te 20-te dhe perfshin 2 skuadra te cilat kane provuar sukseset e Super Liges ne Turqi. Mbeshtetja per te dyja skuadrat eshte e madhe dhe e ashper qe e ndan virtualisht popullsine ne 2 pjese.

Arsyeja pse quhet Derbi Intercontinental eshte ndarja Europe – Azi qe aplikohet ne te gjitha takimet mes dy rivaleve. Cuditerisht, perpara Luftes se Pare Boterore, dy skuadrat u bashkuan ne nje, por problemet ne Ballkan vendosen qe qe rivaliteti ndermjet tyre te vazhdonte.

Fenerbahce luan ne stadiumin Şükrü Saracoğlu I cili ka nje kapacitet prej 54 000 vendesh, ndersa Galatasaray luan ne Türk Telekom Arena I cili mirepret 52 000 spektatore.

Gjate viteve dy ekipet kane luftuar njera tjetren shume rende, ne menyre metaforike ne menyre qe te fitojne superioritet. Statistikat tregojne nje histori interesante. Ne rankimet e Super Liges, Fenerbahce ka qendruar ne krye 30 here, ndersa Galatasaray 27 here. Gjate takimeve koke me koke, jane luajtur 380 ndeshje ndermjet dy skuadrave : Fenerbahce kryesojne 144 me 122 dhe kane nje diference golash prej 48 gola.

Ne vitet e meparshme kemi ndeshur rezultate te thella si 7 me 0 dhe 6 me 0 per Galatasaray ne vitin 1911 dhe 1913, nje rezultat qe nuk eshte perseritur seri ne vitin 2002. Fitorja me e medhe e Fenerbahce ka qene 6 me 1 ne vitin 1936, nje rezultat qe u perserit 40 vite me vone.

Nga 17 Janar 1909 deri ne 26 Tetor 1913 Galatasaray ka fituar 8 ndeshje, nderkohe qe Fenerbahce ka ecur me 5 ndeshje ne Derbi nga 30 Qershori 1922-2 Nentor 1923 dhe perseri nga 16 Gusht 1976 - 9 Janar 1977. Fenerbahce ishte I pamposhtur edhe per 18 ndeshje te tjera rradhazi nga 17 Maj 1942 – 1 Dhjetor 1946 nderkohe qe Galatasaray qendroi I pamposhtur per 9 ndeshje nga 19 Shkurt 1950 – 30 Nentor 1952.

11 lojtare nga dy skuadra kane kane marre pjese ne me shume se 40 here ne Kıtalararası Derbi, ku lideret jane : Turgay Seren (54 Galatasaray) dhe Cuneyt Tanman (53 Galatasaray) te ndjekur nga Esat Kaner dhe Seref Has ted y ne 49 pjesemarrje te Fenerbahce.

Gjate sezonit 2014-15, dy rivalet luftuan shume per te qene ne krye te Super Liges – Galatasaray u shpall kampion dhe Fenerbahce ishte 3 pike pas. Te dyja ndeshjet Derbi, I fitoi Galatasaray 2 me 1 ne stadiumin e tij dhe 1 me 0 ne ndeshjen e kthimit.

 

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg, me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga Departamenti jone I Shitjeve ne menyre qe te sigurohet sherbimi me I mire ndaj klientit.