We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.
We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.
Football (Soccer), La Liga

El Clasico: FC Barcelona - Real Madrid Biletat

E Diele, 06 Maj 2018 20:45| Barcelona, Spanje
Camp Nou
venue
Ju keni hyre ne faqen e nje eventi qe tashme eshte jane blere te gjitha vendet. Ju lutem kerkoni per nje event tjeter.
Si te shkojme tek El Clasico: FC Barcelona - Real Madrid ne vendin e Camp Nou
AdresaAvinguda Aristides Maillol s/n 08028 Barcelona
Marreveshjet e vendit

Ku do te ulem?


Ulja ne rradhe
Sports Events 365 angazhohet per tju ulur ne rradhe (dy se bashku) edhe pse kategoria e biletave e specifikon ndryshe.
VINI RE: ne shume stadiume "Ulja ne rradhe" perfshin vendet diagonale dhe perpendikulare.


Ulja tre apo me shume se bashku
Kur ju nevojiten 3 apo me shume bileta do te bejme te pamunduren per tju ulur se bashku.
Nese DUHET te uleni se bashku , kontakto  miqesisht me departamentin  e kujdesit ndaj klientit me telefon ose me email.Ne shumicen e rasteve do te konfirmojme kerkesen specifike ose do gjejme nje zgjidhje alternative.


Biletat Teke
ndonjehere ofrojme bileta qe kategorizohen si "teke"
Keto bileta zakonisht jane me te lira.Nese ju do te blini 2 bileta "teke" nuk do te uleni se bashku.


Ulja ne Grup
Per 8 bileta ose me shume kontrollo  disponueshmerine per uljen ne grup me departamentin e kudesit ndaj klientit..Ulja ne grup mund te kushtoje me pak ,ose me shume varet nda disponibiliteti.
Nese kategoria e biletes qe keni zgjedhur jua lejon kete - vazhdoni me porosine pa qene nevoja te na kontaktoni ,ne raste te tilla ne mund tju garantojme qe do te uleni ne rradhe.


Vini Re!


Ky informacion per kategorite e biletave eshte I pergjithshem dhe ne vende te ndryshme mund te mos jete ekzaktesisht si ne marreveshjen e vendeve. Kur eshte e vlefshme, prezantojme edhe harten e stadiumit. Ju lutemi ta konsultoni ate nderkohe qe shikoni kategorite e biletave per nje ngjarje.

Keni me shume pyetje?


Per pershkrimin e plote ne cdo kategori Kliko ketu Contact Us

El Clásico (Real Madrid v FC Barcelona).


Real Madrid dhe Barcelona jane skuadrat me te famshme ne bote. Ndeshjet mes dy skuadrave ne sezonin 2014-205 do ta vertetonin nje gje te tille. Gareth bale, Christiano Ronaldo dhe James Ridriguez nga Real Madrid dhe Luis Suarez dhe Neymar qendrojne ne krye te listes per lojtaret qe jane transferuar me shume ne historine e futbollit. Nese do te permendim lojtaret qe jane rritur ne keto skuadra apo qe jane transferuar ne nje moshe shume te re sic jane : Sergio Ramos, Iker Casillas, Messi, Iniesta, Xavi dhe Pique (Barcelona), mund te pranojme qe ne cdo moment te takimit te ketyre skuadrave ne fushe jane edhe lojtaret me te shtrenjte ne bote. Dhe vlen per tu permendur qe jane edhe me te talentuarit.

Kjo eshte nje nga arsyet pse ndeshja mes Real Madrid dhe Barcelones (e cila quhet El Clasico) konsiderohet edhe ndeshja me e madhe ne boten e futbollit.

Ndeshja e pare ne vitin 1902 u kontestua kur Barcelona mundi Real Madrid 3 me 1. Qe atehere skuadrar kane luajtur gjthsej 262 here. Barcelona ka 107 fitore ndersa Real Madrid ka 96 te tilla.

Te dyja skuadrat kane stadiumet me te rafinuara qe mund te imagjinohen. Real Madrid luan ne Stadiumin Santiago Bernabeu I cili ka 85 000 vende I cili mirepriti El Clasico e pare ne vitin 1948. Barcelona luan ne Camp Nou I cili mirepriti E Clasico e pare ne vitin 1958 dhe ka nje kapacitet prej 100 000 vendesh. Ky eshte stadiumi me I mash e Europe.

Fitorja me e madhe e El Clasico ishte e Real Madrid I cili mundi Barcelonen 11 me 1 ne vitin 1943. Shume njerez e konsiderojne kete ndeshje si ne pike fillimi te nje rivaliteti te ashper dhe te hidhur mes skuadrave. Rezultate te cuditshme jane arritur ne vitin 1916 dhe 1943 respektivish 6-6 dhe 5-5. Fitorja me e madhe e Barcelones ishte ne vitin 1950 7 me 2 kunder Realit. Kohet e fundit Barcelona mundi Realin 5 – 0 ne vitin 2010.

Lionel Messi I cili ka thyer cdo record te mundshem ne futbollin Spanjoll eshte lojtari me I mire ne historine e El Clasico me 21 gola (ne 29 ndeshje) duke tejkaluar ish mbajtesin e rekordit Alfredo Di Stefano me 18 gola. Lojtare te tjere te suksesshem jane Raul me 15 gola, Ronaldo me 14 gola, Ferenc Puskas, Francisco Gento dhe Cesar Rodriguez. Lojtari qe ka me shume pjesemarrje eshte Manuel Sanchis I Realit me 43 te tilla. Xavi Hernandez I Barcelones ka me shume pjesemarrje per Catalan (41) dhe ka shanse shume te mira per ta thyer kete record.

Arsye tjeter per rivalitetin e dy skuadrave eshte edhe transferimi I lojtareve. Alfredo di Stefano intensifikoi tensionin mes dy skuadrave. Te dy ekipet diskutonin transferimin e tij nga Amerika e Jugut dhe vete – deklaruan rregjistrimin e tij. Perfundimisht, Di Stefano luajti me Real Madrid duke pasur nje rol te madh ne historine e Kupes se Europes i cili vendosi rekordin e pathyeshem prej 5 fitoresh.Rivaliteti mes dy skuadrave nuk ka penguar qe lojtaret te krijojne aleanca. Shume lojtare ne bote kane luajtur per te dyja ekipet si: Samuel Eto’o, Brasilian Ronaldo, Michael Laudrup dhe Benars Schuster, megjithate, transferimet qe lene jashte jane Luis Figo dhe Luis Enrique.

Figo iu bashkua Real Madrid ne vitin 2000 direkt nga Barcelona me nje tarife prej 60 milion Euro. Ky ishte nje veprim I diskutueshem I cili terboi tifozet e Barcelones. Luis Enrique ne vitin 1996 (menaxheri aktual I Barcelones) beri te njejten levizje duke zhgenjyer tifozet e Real Madrid , duke u bere Kapiten e Barcelones.

Kohet e fundit, rivaliteti mes dy ekipeve arriti kulmin kur Jose Mourinho po menaxhonte Real Madrid(2010-2013). Ngjarja qe do te mbahet mend gjithmone eshte kur Jose Mourinho ngacmoi ne sy Tito Vilanoven , I cili ishte asistenti I Barcelones gjate kupes Se Spanjes 2011.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte ndemjetesi me I besueshem I biletave ne treg me politikat e “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga nje nga perfaqesuesit e shitjeve ne menyre qe te sigurohet kujdesi I klientit me I miri I mundshem.

Mo sprit! Bli edhe ti biletat per ne El Clasicp nga Sports Events. Shumellojshmeria e biletave nuk ka tarifa te fshehura.

FC Barcelona ndeshjet
E Shtune, 28 Korrik 2018 Pasadena, CA, USA - Rose Bowl
E Marte, 31 Korrik 2018 Arlington, TX, USA - AT&T Stadium (formerly Dallas Cowboys Stadium)
E Shtune, 04 Gusht 2018 Santa Clara, CA, USA - Levi's Stadium