We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.


Arsenal FC

Ekipi I futbollit Arsenal, I quajtur ndryshe “ Gjuetaret” u themelua ne vitin 1886, fillimisht si ekip me lojtare shtese. Eshte nje nga ekipet me te suksesshme te Anglise dhe ka qene ne krye te Futbollit Anglez duke mbajtur edhe rekordin per sezonet e njepasnjeshme.

Sezoni 2003-2004 do te mbahet mend nga tifozet e Arsenalit per nje kohe te gjate. Skuadra fitoi titullin e Premier League pa humbur as edhe nje ndeshje te vetme. Ishte sezoni I Thierry Henri ne te cilin ai I dhuroi nje finale dhe nje deshmi te padiskutueshme qe ai ishte nje nga lojtaret me te medhenj e asaj epoke. Gjithashtu ajo ishte fitorja e fundit per Arsenalin deri ne keto momente.

Arsenal ka fituar 13 tituj Lige, 11 Kupa FA, 2 League Cups dhe 13 FA te Komunitetit Shields. Shumica prej fitoreve jane realizuar nen menaxhimin e gjate dhe te suksesshem te Arsene Wenger. Ekipi gjithashtu ndaloi suksesin e tij ne vitin 2006 ne finale e Champions League, ku per pak humbi me FC Barcelona.

Wenger mori persiper Arsenalin ne vitin 1996 dhe e transformoi ekipin. Arritja e pare erdhi ne sezonin 1997-1998 ku Arsenal fitoi te dy kampionatet , te ndjekura pastaj nga 2 fitore te tjera te kampionateve dhe 4 fitore te FA Cup (fitorja e fundit ne sezonin 2013-2014). Sikurse u permend, 2003-2004 ishte sezoni me I mire dhe me I suksesshem ne historine e Arsenalit. Rrugetimi I gjate I pamposhtur ishte arsyeja qe ekipi mori edhe pseudonimin “Te Pamposhtur”

Shume lojtare te botes kane luajtur per Arsenal ne Kohen e Wenger si : Tony Adams, Ian Wright, Dennis Bergkamp, Cesc Fabregas, Patrick Viera, Robert Pires, Emmanuel Petit dhe Thierry Henry.

Rekordin e pjesemarrjes e mban David O’Leary me 772 te tilla nga 1975-1993.

Me nje skuader te kompozuar me lojtare te tille si : Aaron Ramsey, Mesut Ozil, Mathieu Flamini, Santi Cazorla, Danny Welbeck, Lukas Podolsky, Theo Walcott dhe Alexix Sanchez , Arsenal do te perpiqet te fitoje te gjithe titujt e sezonit 2014-2015.

Stadiumi I Arsenalit eshte Emirates I cili ka nje kapacitet prej 60 000 spektatoresh. Ne vitin 2006 ai u zevendesua me Hihbury I cili ka sherbyer si shtepia e Arsenalit per 93 vite. Perreth stadiumit gjenden 3 statuja te emrave legjendare te : Tony Adams, Herbert Chapman dhe Thierry Henry.

Dy rivalet me te forte te Arsenalit jane Tottenham Hotspur dhe Manchester United. Ndeshja mes Arsenal dhe Tottenham eshte quajtur si Derbi I Londres se Veriut dhe eshte nje nga Derbit me te medha ne boten e futbollit.

Qe ne vitin 2006 Sport Events ishte krenar qe eshte me I besueshem ne treg fale politikes “Suport I Garantuar”. Cdo porosi eshte ne pergjegjesi te plote per te qene sa me afer klientit.

Mos prit! Bli qe sot Biletat e UEFA Champion League me Sport Events 365. Biletat nuk kane tarifa te fshehura.

Bli Arsenal FC bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Capital One Cup (Football (Soccer)) Final: Manchester City - Arsenal FC
London, Angli - Wembley Stadium
25 Shkurt 2018,
16:30
English Premier League (Football (Soccer)) Arsenal FC - Manchester City
London, Angli - Emirates Stadium
01 Mars 2018,
19:45
nga
133
English Premier League (Football (Soccer)) Brighton & Hove Albion - Arsenal FC
Brighton, Angli - Falmer Stadium
04 Mars 2018,
13:30
nga
326
UEFA Europa League (Football (Soccer)) Round of 16: AC Milan - Arsenal FC
Milan, Italia - Stadio San Siro (Giuseppe Meazza)
08 Mars 2018,
19:00
nga
76
English Premier League (Football (Soccer)) Arsenal FC - Watford FC
London, Angli - Emirates Stadium
11 Mars 2018,
13:30
nga
107
UEFA Europa League (Football (Soccer)) Round of 16: Arsenal FC - AC Milan
London, Angli - Emirates Stadium
15 Mars 2018,
20:05
nga
178
English Premier League (Football (Soccer)) Leicester City - Arsenal FC
Leiscester, Angli - King Power Stadium
17 Mars 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
188
English Premier League (Football (Soccer)) Arsenal FC - Stoke City
London, Angli - Emirates Stadium
01 Prill 2018,
13:30
English Premier League (Football (Soccer)) Arsenal FC - Southampton
London, Angli - Emirates Stadium
07 Prill 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
114
English Premier League (Football (Soccer)) Newcastle United - Arsenal FC
Newcastle, Angli - St James Park
14 Prill 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
176
English Premier League (Football (Soccer)) Arsenal FC - West Ham United
London, Angli - Emirates Stadium
21 Prill 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
128
English Premier League (Football (Soccer)) Manchester United - Arsenal FC
Manchester, Angli - Old Trafford
28 Prill 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
395
English Premier League (Football (Soccer)) Arsenal FC - Burnley
London, Angli - Emirates Stadium
05 Maj 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
139
English Premier League (Football (Soccer)) Huddersfield Town - Arsenal FC
Huddersfield, Angli - Galpharm Stadium
13 Maj 2018,
15:00
Jo perfundimtar
nga
553