We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.
We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.


Inter

Sezoni 2009-2010 ishte sezoni kur te gjithe Fansat e Inter Milan u ndjene krenare per skuadren e tyre. Ne kete sezon skuadra doli e vetmja skuader Italiane qe fitonte Treshen Kontinentale. Ne rrugen e gjate per te fituar Champions League , ju desh te eleminonte skudren me emer te Barcelones gjithashtu  dhe Bayern Munich ne finale.

Ekipi Nderkombetar i Futbollit u themelua ne 9 Mars te vitit 1908. Emri I klubit rrjedh nga deshira e themeluesit per te pranuar edhe lojtare te tjere nderkombetare njesoj si Italianet, nje tradite qe eshte ruajtur gjate gjithe historise se saj.

Ekipi fitoi Kampionatin e Pare Italian (Scudetto) ne vitin 1910. Qe atehere ka fituar 17 Here. Kupa e Pare Italiane (Coppa Italia) u fitua ne vitin 1939. Lojtari protagonist I asaj epoke ishte Giuseppe Meazza, legjenda e Ekipit. Stadiumi San Siro eshte stadiumi kryesor per Inter dhe rivalin e tij Milan.

Nje tjeter arritje historike e Interit ishin Kampionatet njeri pas tjetrit ne vitin 1953 dhe 1954( Kampionati I 6-te dhe I 7-te I skuadres) me trainer Foni Alfredo.

Traineri qe qendron mbi te gjithe te tjeret dhe ndoshta ishte edhe traineri me ndikimin me te madh ne historine e ekipit ishte Argjentinasi Helenio Herrera I cili trainoi ne vitet 1960-1968 dhe ne sezonin 1973-1974. Herrera per me teper zhvilloi  nje sistem te lojes te quajtur Catenaccio qe u prezantua ne bote nga Traineri Austriak Karl Rappan. Eshte nje stil I mire per mbrojtjen I cili beri qe Inter te arrinte nje sukses te madh ne Futbollin Italian, Europian dhe Boteror. Ne Kohen e Herrera, Inter arriti 3 Scudettos, 2 fitore te Kupes Europiane dhe 2 fitore te Kupes Nderkombetare. Kjo skuader mori pseudonimin Grande Inter dhe Herrera u quajt “Il Mago”. Lojtaret protagoniste ishin Tarcisio Burgnich, Giacinto Facchetti, Armando Picchi, Luis Suarez, Jair, Mario Corso dhe Sandro Mazzola.

Nje tjeter arritje e suksesshme e ekipit ishte kampionati 1988-1989 me Lothar Matthaeus, Ramon Diaz, Aldo Serena, Giuseppe Bergomi, Giuseppe Baresi, Andreas Brehme dhe Gola-Shenuesin me te mire Walter Zanga.

Megjithate Inter nuk ishte shume I suksesshem ne vitin 1990 ne Turneun Italian, tentoi te fitonte 3 here kupen UEFA (1991, 1994, 1998). Me lojtaret Nicola Berti, Jurgen Klinsman, Dennis Bergcamp, Ivan Zamorano, Javier Zanetti dhe Youri Djorkaeff. Nje nga lojtaret me te medhenj ne historine e futbollit: Braziliani Ronaldo gjithashtu ka luajtur per Interin ne vitin 1990 dhe 2000. Performancat e tij per Interin jane konsideruar nga shume si performancat me te mira qe jane pare ne historine e futbollit.

Viti 2000 ishte nje tjeter fitore per Interin. Nga viti 2005-2010 nen menaxhimin e Roberto Mancinit, Jose Mourinho dhe Rafa Benitez Inter fitoi 5 kupa Scudettos, 4 Kupa te Italise, 4 Super Kupa te Italise, 1 titull Champions League dhe 1 Kupe FIFA . Patrick Vieira, Marco Materazzi, Javier Zanetti, Zlatan Ibrahimovic, Julio Cesar, Hernan Crespo, Luis Figo, Esteba Cambiasso, Maxwell, Maicon dhe Diego Milito ishin lojtaret kryesore te kesaj skuadre.

Ato qe mbajne rekordin jane Javier Zanetti me 858 pjesemarrje (nga 1997-2014) dhe Giuseppe Meazza me 284 gola ne 14 sezone duke kaluar keshtu Alessandro Altobelli I cili ka shenuar 209 gola ne 11 sezone.

Me Roberto Mancinin dhe me lojtare te tille si Shaqiri, Nagatomo, Vidic, Kovacic, Hernanes, Guarin, Palacio dhe A’Ambrosio, Inter do te perpiqet te rikthehet qe perseri te jete ne krye te Futbollit Italian dhe Nderkombetar.

Stadiumi San Siro me 80 018 vende ka qene stadium kryesor per Inter qe ne vitin 1947. Eshte stadiumi me I madh ne Itali dhe eshte stadium kryesor edhe per skuadren e AC Milan gjithashtu. Ndeshja mes ketyre skuadrave quhet derbi dhe konsiderohet si nje nga me te miret ne bote.

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem I biletave ne treg, me politikat “Mbeshtetje e Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit e shitjeve per te siguruar sherbimin me te mire per klientin.

Mos prisni! Blini Biletat tuaja per Inter Milan nga Sports Events. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura.

Bli Inter bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Chelsea FC - Inter
Gothenburg, Suedi - Ullevi Stadium
01 Gusht 2018,
19:05
Jo perfundimtar
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Inter - Sevilla FC
Lecce, Italia - Stadio Via del Mare
07 Gusht 2018,
19:00
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Atletico de Madrid - Inter
Madrid, Spanje - Wanda Metropolitano ( La Peineta )
12 Gusht 2018,
20:05
Jo perfundimtar