We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.
We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.


Bayern Munich

Tifozet e Bayern Munich po qezohen me momentet e lavdishme ne historine e ekipit. Por 2 jane arritjet me te rendesishme mbi te gjitha. E para, eshte fitorja e 3 Kupave Europiane njera pas tjetres te cilat I dhuruan ekipit Trofeun e Perhershem. Se dyti, fitorja e trefishte Kontinentale e sezonit 2012 - 2013 e la pas traumen qe perjetuan pas humbjes se kesaj mundesie ne sezonin 1998 – 1999.

Ekzistojne pak ekipe te cilat kane rrembyer trofete ne te njejten menyre si Bayern Munich. Qe ne inagurimin e Bundesliges ne vitin 1963, ekipi ka fituar kampionatet kombetare 23 here, Kupen DFB Pokal 16 here, Kupen e Liges 6 here dhe Super Kupen Gjermane 5 here. Shume nga keto aritjet jane rekord ne Futbollin Gjerman. Nderkombetarisht , skuadra ka fituar 5 Kupa te Europes, 1 UEFA, 1 UEFA Cup Winners, 1 UEFA Super Cup, 2 Intercontinental Cup dhe 1 FIFA Club World Cup.

FC Bayern u themelua ne vitin 1900 ne Munich. Por nuk ka qene gjithmone nje skuader kaq e suksesshme. Iu deshen 32 vite per te fituar Kupen e Pare Kombetare. Ky titull, I fituar ne 1932  ishte I vetmi deri ne vitin 1957 kur fitoi DFB-Pokal. Por nga viti 1965 u shnderrua ne Ekipin me dominues ne Futbollin Gjerman. Personi qe beri te mundur kete eshte Franz Beckenbauer. Si  Lojtar (1964-1977), si menaxher (1994=1996) dhe president (1994-2009) , emri I Beckenbauer u be sinonim me titujt e Fitoreve.

Te tjere lojtare kyc jane : Gred Muller, Sepp Maier, Uli Hoeness, Franz Roth, Paul Breitner, Klaus Augentaler, Karl Heinz Rummenigge, Lothar Mattahaus, Stefan Effenberg, Oliver Kahn, Mehmet Scholl, Giovane Elber dhe Bixente Lizarazu.

Shume menaxhere te medhenj kane udhehequr ekipin. 3 nga ata u dalluan si me dominuesit : Udo Lattek, Ottmar Hitzfeld dhe Jupp Heynckes.

Rekordi I golave I perket Gerd Muller me numrin e pabesueshem me 525 Gola (ne 15 sezone). Shume larg pas tij dhe I dyti ne liste eshte Karl Heinz Rummeningge me 218 Gola (ne 10 sezone). Rekordin e Pjesemarrjeve e mban Oliver Kahn me 632 te tilla ne 14 sezone. I dyti ne liste eshte Sepp Maier me 623 pjesemarrje ne 18 sezone.

Ekipi luan ne Allianz Arena me nje kapacitet prej 75 024 vendesh I cili u ndertua per Kupen e Botes 2006. Ky eshte stadium kryesor qe ne vitin 2005, I cili zevendesoi Stadiumin Olympic I cili kishte sherbyer si stadium kryesor qe prej vitit 1972.

 Pas fitores se Treshes Kontinentale , Bayern Munich caktoi Pep Gurdiola si menaxher. Me lojtare si : Arjen Robben, Xabi Alonso, Mario Gotze, Frank Ribbery, Thomas Muller, Robert Lewandowskki, Bastian Schweinsteiger, Javi Martinez, Dante, Thiago, David Alaba, Philipp Lahm dhe Gol-shenuesi Manuel Neuer, Byrern Munich do te perpiqet te fitoje me shume tituj dhe ka mundesi qe te jete Ekipi I Pare Europian qe fiton nje Treshe Kontinentale per here te dyte.

Qe ne vitin 2006, Sport Events eshte krenar qe eshte ndermjetesuesi me I besueshem ne treg me politikat “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga Departamenti I Shitjeve per te siguruar Kujdesin me te Mire ndaj Klientit.

Mos prisni! Blini biletat tuaja per Buyern Munich nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura. 

Bli Bayern Munich bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Bayern Munich - Paris Saint Germain ( PSG )
Klagenfurt, Austria - Hypo Group Arena
21 Korrik 2018,
18:05
Jo perfundimtar
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Juventus FC - Bayern Munich
Philadelphia, PA, USA - Lincoln Financial Field
25 Korrik 2018,
19:05
Jo perfundimtar
Variety
of
Prices
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Bayern Munich - Manchester City
Miami, FL, USA - Sun Life Stadium
28 Korrik 2018,
19:00
Variety
of
Prices
Ndeshjet Miqesore - Futboll (Football (Soccer)) Bayern Munich - Chicago Fire
Munich, Gjermania - Allianz Arena
Konfirmim I menjehershem
28 Gusht 2018,
19:45
Jo perfundimtar
nga
204