We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.
We are the most secure vendor and reseller of live events tickets. Prices may be higher or lower than face value.


Chelsea FC

Finalja e Champions League ne vitin 2012 vuri perballe 2 skuadrat Chealsea dhe Bayern Munich. Te dyja keto skuadra ishin te motivuara per te fshire kujtimet dhimbshme qe kishin nga ky rast. Te dyja skuadrat kishin humbur ne finale me Manchester United, Bayern ne vitin 1999 dhe Chelsea ne vitin 2008. Loja u zhvillua ne Sadiumin e tyre dhe rezultati ishte 1 me 0, me 7 minuta te mbetura, Bayern ishte I sigurte qe titulli nuk do ti ikte nga duart, por ja qe ndodhi. Didier Drogba barazoi rezultatin ne minute e 88-te dhe dergoi skuadrat ne minutat shtese dhe ne gjuatje te penalltive. Ne fund, ishin The Blues te cilet ngriten trofeun e pare te Champions League. Ky ishte akoma nje fakt tjeter I shpirtit fitues I ekipit I cili filloi te shfaqej ne 1990.

FC Chelsea u krijua ne vitin 1905 dhe Stadiumi Stamford Bridge ka sherbyer si stadiumi kryesor qe atehere. Suksesi nderkombetar erdhi 50 vite me vone  , ne vitin 1955 kur Chelsea surprizoi duke fituar Kampionatin e Pare dhe Community Shield. Lojtaret do te mbahen per suksesin e arritur per shume vite , per vete faktin se Chelsea nuk do te fitonte ndonje titull per shume vite ne vazhdim.

Menaxheri Ted Drake dhe lojtaret Bill Roberson, Ken Armstrong, John Harris, Roy Bentley, Stan Willemse, Eric Parsons, John McNichol, Les Stubbs, Peter Sillett, Derek Saunders dhe Frank Blunstone jane emra qe mbahen mend edhe ne ditet e sotme nga fansat e Chelsea-t.

 

Ne dekadat ne vazhdim sukseset ishin te rralla dhe sporadike per ekipin Londinez, shoqeruar me zbritje ne ligen e dyte. Ata fituan Kupen e Liges ne vitin 1965, Kupen FA NE VITIN 1970, Kupen UEFA ne vitin 1971 dhe fituan dy here Kupen Full Members ne 1980.

 

Pas krijimit te Premier League ne vitin 1992 I cili ka terhequr investiture dhe lojtare te huaj, Chelsea filloi te fitonte titujt njeri pas tjetrit. Kupa FA e fituar ne vitin 1997 ne nje sezon kur Ruud Gullit ishte menaxher dhe Kupa e Liges, UEFA dhe Super Kupa Europiane ne vitin 1998 ishin titujt e pare te cilet shenuan nje epoke mbreselenese per ekipin. Mark Hughes, Dennis Wise, Steve Clarke, Dan Petrescu, Roberto Di Matteo, Gianfranco Zola dhe Gianluca Vialli ishin protagonistet e ketij ekipi.

Kur Bilioneri Rus Roman Abramovich u be edhe pronari I ketij ekipi ne vitin 2003, shume para filluan te investoheshin. Ai kontraktoi menaxherin Jose Mourinho , I cili kishte habitur boten e futbollit duke fituar titullin e Champions League dhe kontraktoi edhe lojtare te tjere te medhenj si Claude Makelele, Petr Cech, Arjen Robben, Didier Drogba, Ricardo Carvallo dhe Michael Essien. Se bashku me Lojtaret Anglez : Frank Lampard, John Terry dhe Joe Cole dhe nen menaxhimin e Mourinho, Chelsea fitoi kampionatet njeri pas tjetrit. Fitorja e titujve vazhdoi edhe me menaxheret e tjere qe erdhen pas Mourinhos : Guus Hidink, Carlo Ancelotti, Roberto di Matteo dhe Rafa Benitez. Chelsea u be skuadra me e suksesshme ne dekaden  2000-2010 dhe ishte skuadra e pare Angleze qe fitonte te gjitha Trofete e Europes.

 

Megjithate edhe sot Chelsea perbehet me shume nga lojtare te huaj dhe gjithashtu ka nje trashegimi te pasur nga disa lojtaret me te famshem Britanike. Shume lojtare te medhenj Britanike te cilet kane luajtur per ekipin pergjate ketyre viteve jane : Jimmy Greaves(1957-1961), Terry Venables(1960-1966), Georgo Graham(1964-1966), Ray Wilkins(1973-1979), Kerry Dixon(1983-1992) dhe Frank Lampard (2001-2014).

 

Lampard mban edhe titullin e rekordit te pikeve me 211 Gola. Ron Harris me 795 pjesemarrje (1961-1980) mban titullin e numrit me te larte te pjesemarrjes.

Me kthimin e Jose Mourinho dhe lojtare te tille si : John Terry, Diego Costa, Eden Hazard, Oscar, Cesc Fabregas, Thibaut Courtois, Didier Drogba, Petr Cech, Ramires dhe Ivanovic Chelsea ka mjaft shpresa per te fituar te gjithe titujt e mundshem ne Angli dhe Champions Ligat gjithashtu.

With Jose Mourinho back on lines and with top players such as: John Terry, Diego Costa, Eden Hazard, Oscar, Cesc Fabregas, Thibaut Courtois, Didier Drogba, Petr Čech, Ramires and Ivanovic Chelsea has high hopes to win all possible titles in England and the Champions League as well.

 

Qe ne vitin 2006, Sports Events eshte krenar qe eshte agjenti me I besueshem ne treg, me politikat e “Suport I Garantuar”. Cdo porosi ndiqet nga perfaqesuesit e shitjeve per te siguruar kujdesin ndaj klientit.

Mos prisni! Blini sot biletat per F.C Chelsea nga Sports Events 365. Shumellojshmeria e biletave nuk permban tarifa te fshehura.

Bli Chelsea FC bileta online - 2016 - 2017
Event
Data
Cmimi
Porosit
Ndeshjet Miqesore - Futboll (Football (Soccer)) Chelsea FC - Perth Glory FC
Perth, Australia - Perth Arena
23 Korrik 2018,
19:45
Jo perfundimtar
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Chelsea FC - Sevilla FC
Warsaw, Poloni - National Stadium
28 Korrik 2018,
17:00
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Chelsea FC - Inter
Gothenburg, Suedi - Ullevi Stadium
01 Gusht 2018,
19:05
Jo perfundimtar
Kupa Nderkombetare e Kampioneve (Football (Soccer)) Arsenal FC - Chelsea FC
Solna, Suedi - Solna Arena
04 Gusht 2018,
10:15
FA Community Shield (Football (Soccer)) Manchester City - Chelsea FC
London, Angli - Wembley Stadium
05 Gusht 2018,
19:45
Jo perfundimtar
nga
176